Free songs
Home / Auto-moto / Ako vybrať rodinné auto
Ako vybrať rodinné auto

Ako vybrať rodinné auto

Keď sa vám narodí dieťa, zrazu sa všetko zmení – váš denný režim, spoločenský život, stravovacie návyky, ale aj postup pri vyberaní auta. Už to teraz nie je hlavne o tom, čo by sa najviac páčilo hlavne vám dvom, už je to hlavne o tom, aby sa drobec cítil v aute pohodlne, bol tam v bezpečí a vy ste do auta mohli bezproblémovo umiestniť detskú sedačku a do kufra vložiť kočík. Na čo by ste sa mali pri výbere rodinného auta najviac zamerať?

shutterstock_145140499

Dôležitá je praktickosť

Síce je pri kúpe auta veľmi ťažké nehľadieť na to, ako vyzerá, ale ak chcete mať skutočne dobré rodinné auto, mali by ste v prvom rade pozerať na jeho funkčnosť, praktickosť a to, či vám vyhovuje vo všetkom, čo potrebuje drobec k spokojnosti. Ak máte dve autá, ktoré vám vyhovujú rovnako dobre, až potom môže byť rozhodovacím kritériom vzhľad.

Na čo by ste si mali dávať pozor?

Keď idete kupovať rodinné auto, je dôležité prísť do predajne aj s kočíkom a autosedačkou a dôkladne to všetko vyskúšať. Zmestí sa vám kočík do kufra bez toho, aby ste museli sklápať sedačky? Dokážete pripevniť detskú sedačku jednoducho a rýchlo? Má dieťa dostatok miesta a bude sa v aute cítiť pohodlne? Dôležité je aj to, aby ste sa nenechali oklamať objemom kufra, dajte si pozor aj na jeho tvar a prístup. Ak je kufor auta v jednej rovine, je to pre vás výhodnejšie a jednoduchšie tam dáte kočík či bicykel.

Čo by malo mať ideálne rodinné auto

Hoci úplne ideálne rodinné auto zrejme neexistuje, dajte si záležať, aby väčšinu z týchto vecí to vaše malo. Detská poistka na uzamknutie dverí je veľmi dôležitá, a keď je na umiestnená na šoférových dverách a je elektronická, je to veľké plus. Ďalším plusom sú posuvné dvere, ktoré uľahčujú nastupovanie a vystupovanie. Nezabúdajte ani to, že deti sa rady zašpinia, takže výhodnejšie sú gumené rohože ako koberčeky, ktoré by ste museli dávať tepovať. Skvelou pomôckou je aj parabolické zrkadlo, vďaka ktorému môžete sledovať, čo sa deje na vašich zadných sedačkách a mať dieťa na očiach. Vyberáte si rodinné auto? Dajte si pozor na tieto veci.

Scroll To Top