Free songs
Home / Úspech a podnikanie / Dobrý nápad vám úspech nezaručí
Dobrý nápad vám úspech nezaručí

Dobrý nápad vám úspech nezaručí

Pohrávali ste sa s myšlienkou, že by ste si založili svoj vlastný biznis? Mali by ste vedieť o tom, že dobrý nápad vám úspech automaticky neprinesie. Dobrý nápad je 20, maximálne 30 % z celkového úspechu. A kde sa stratili zvyšné percentá? Zvyšných 70 – 80 % úspechu sa skrýva vo vašom prístupe k podnikaniu. Bez čoho váš biznis nebude nikdy úspešný?

shutterstock_236191663

Aby boli zákazníci spokojní

Hoci je podnikanie o tom, aby ste zarobili, na začiatku je dôležité, aby ste dali faktor peňazí až na druhé miesto. Čo by malo byť na prvom? Na prvom mieste by rozhodne mala byť spokojnosť zákazníkov a tú dosiahnete hlavne tým, že budete robiť veci poctivo. Nebudete sa snažiť minimalizovať náklady na zákazníka len preto, aby ste zarobili viac čo najviac. Ľudia nie sú hlúpi a vycítia, keď sa ich budete chcieť ukrátiť o niečo, čo je pre nich samozrejmosťou. V prvom rade zákazníci musia byť spokojní a v druhom?

Neustále inovujte

Získali ste si zákazníkov, ktorí sú s vami spokojní a radia využívajú vaše služby? Nezaspite na vavrínoch a stále sa im snažte zlepšovať servis, ktorý od vás dostávajú, produkty, ktoré si kupujú. Čím viac ich prekvapíte, tým máte väčšiu pravdepodobnosť, že o vás povedia svojim kamarátom a známym. A lepšia reklama ako slovo známeho prakticky neexistuje. Horšie ako zaspať na vavrínoch je už len to, keď sa vrátite späť. Keď zavediete nejakú službu pre zákazníkov, aby ste ich prilákali, na ktorú si navyknú a potom ju zrušíte. Ani kvalita vašich výrobkov nesmie ísť dole v žiadnom prípade.

Buďte iný ako ostatní

Nesnažte sa kopírovať konkurenciu, buďte vy ten, kto príde s niečím novým, originálnym, čo sa bude práve konkurencia snažiť okopírovať od vás. Ako hovorí jeden z najlepších marketérov na svete, Seth Godin – staňte sa fialovou kravou v stáde obyčajných kráv. Hoci vás kvôli tomu, že budete iný, nebudú mať všetci radi, ale nebudete nudní a každý vás bude vedieť kvôli tomu identifikovať a veľa z týchto ľudí si vás aj zamiluje.

Scroll To Top