Free songs
Home / Komerčné články / 5 užitočných aplikácií, bez ktorých sa Váš smartfón nezaobíde
5 užitočných aplikácií, bez ktorých sa Váš smartfón nezaobíde

5 užitočných aplikácií, bez ktorých sa Váš smartfón nezaobíde

V dnešnej dobe má už smartfón takmer každý. Niekomu stačí smartfón skôr so základnejšími službami, iní chcú držať krok s dobou a idú po tých najčerstvejších novinkách. Pri kúpe smartfónu sa pozeráme na viacero parametrov – výkon, výdrž batérie alebo fotoaparát. Nasledujúcich 5 užitočných aplikácií by však nemalo chýbať v žiadnom smartfóne.

shutterstock_157266884

1. Čistič

Takmer všetky aplikácie, ktoré si zadarmo stiahnete z obchodu, majú v sebe zabudované reklamy. Tie, no i samotné aplikácie generujú dočasné údaje, ktoré však zostávajú v smartfóne. Podobne na tom je aj vyrovnávacia pamäť, či už pri pozeraní videí alebo surfovaní na webe. Každý mobil by preto mal mať softvérový čistič, ktorý sa nepotrebných pozostatkov zbaví, zrýchli zariadenie a zvýši pamäť. Práve na takéto účely slúži napríklad Clean Master, CC Cleaner, podobné funkcie však ponúkajú aj rôzne súborové prehliadače, či antivírusy.

2. Optimalizácia batérie

Výdrž batérie je častokrát dôležitým kritériom pri výbere smartfónu. Novšie zariadenia s najaktuálnejším softvérom majú zabudovaný šetrič batérie zabudovaný, iné si musia vystačiť s externým softvérom ponúkaným napríklad vo forme Battery Doctor alebo DU Battery Safer.

3. Navigácia

Ste na cudzom mieste, na dovolenke, na pracovnej ceste a neviete sa zorientovať? Google Mapy sú síce fajn, no vyžadujú pripojenie na internet a pri jazde sa ich služby nedajú využívať kvalitne. Riešením môžu byť rôzne platené alebo aj freeware navigácie, príkladom je softvér Nokia HERE maps, ktorý ponúka mapu celého sveta a to aj pri offline režime.

4. Prehliadač webu

Zabudované internetové prehliadače môžu, ale aj nemusia vyhovovať každému. Na trhu však existuje množstvo bezplatných prehliadačov, ako sú napríklad Opera, Firefox, Maxton, Puffin a ďalšie. Či už ste muž, ktorí si rád pozrie šport alebo IT Novinky, alebo ste žena, ktorá sa rada ocitne VoSveteZien.sk.

5. Hry

Kto sa rád vo voľnom čase alebo pri cestovaní nezahrá? V obchodoch dnes nájdeme kvantum najrôznejších hier – od skákačiek, cez logické hry, hry na hudobných nástrojoch, stratégie až po športové a závodné hry.

Scroll To Top