Free songs
Home / Sex a vzťahy / Svadba / Ako ušetriť na svadbe? Praktické rady, ktoré znížia váš rozpočet na minimum
Ako ušetriť na svadbe? Praktické rady, ktoré znížia váš rozpočet na minimum

Ako ušetriť na svadbe? Praktické rady, ktoré znížia váš rozpočet na minimum

Svadba je síce jedným z najkrajších dní vášho života, ale to rozhodne neznamená, že by vás jej príprava mala finančne zruinovať. Usporiadať nádhernú svadbu, ktorá bude presne podľa vašich predstáv, ale s rozumným rozpočtom, nie je nijako nereálnou predstavou. Ako ušetriť na svadbe?

Máme pre vás praktické rady, s pomocou ktorých výrazným spôsobom znížite rozpočet svadby a ešte vám zostane finančná rezerva na svadobnú cestu i spoločné bývanie.

Fotky z Instaxu? Skvelá voľba, ako ušetriť na svadbe za fotografa

Túžite mať kvalitné fotografie zo svadby, ale zároveň chcete mať fotografa, ktorý bude zhotovovať fotky z fotokútika? Aby ste nemuseli platiť dvoch svadobných fotografov, vybavte fotokútik vlastným fotoaparátom. Nevlastníte profesionálnu zrkadlovku? To nič. Do fotokútika vám skvele poslúži obľúbený Instax.

Fotky tak bude možné ihneď vidieť a každý hosť si bude môcť urobiť jednu fotku na pamiatku a druhú vám vhodiť do svadobnej truhličky, boxu alebo škatuľky, ktorú necháte pri svadobnom kútiku. Keď nevlastníte ani Instax, nič to. Instax požičovňa je totiž presne to miesto, kde vám prístroj aj s filmami na obrad požičajú, a vy okrem požičovného zaplatíte iba za fotografie, ktoré skutočne urobíte.

Požičovňa svadobných svetielok a ďalších dekorácií vám vytrhne tŕň z päty

Svadobná výzdoba, svetielka a iná dekorácia vytvára tú správnu atmosféru. Ale ako docieliť to, aby ste mali nádherne ozdobené miesto konania obradu, ale aj miesto, kde sa bude konať oslava? Spoľahnite sa na požičovne a kamarátov. Na zapožičanie svetielok vám poslúžia špecializované požičovne svetielok a ďalšie svadobné dekorácie si môžete buď sami vyrobiť, alebo požičať od priateľov.

Svadobné šaty z druhej ruky alebo konfekcie alebo ako ušetriť na svadbe za šaty

Každá nevesta chce byť počas svojho svadobného dňa krásna a chce si obliecť šaty, v ktorých sa bude cítiť ako princezná. To ale neznamená, že by do nich mala investovať desaťtisíce. Pri výbere svadobných šiat má totiž nevesta hneď niekoľko možností, ako nájsť tie pravé, ale nezaplatiť za ne príliš veľa. Buď si môže kúpiť šaty z bežnej konfekcie, navštíviť požičovňu šiat alebo si obliecť šaty, v ktorých išla k oltáru jej mamička.

S pomocnou rukou od zručných kamarátok sa dajú aj retro šaty premeniť na modernú svadobnú róbu.

Ako ušetriť na svadobnej kytici

Vysokou položkou, ktorá ale k svadbe dozaista patrí, je nevestina kytica. Pokiaľ si budúca nevesta nechá uviazať svadobnú kyticu zo živých kvetov, musí počítať s tým, že si za ňu priplatí. Vysoká cena viazaných kvetov pre nevestu je ale úplne pochopiteľná. Kytica toho totiž musí naozaj veľmi vydržať a nezvädnúť po pár minútach bez vody. Ak na prítomnosti čerstvých kvetov na obrade nelipnete, je možné si zakúpiť umelú svadobnú kyticu. Od tej zo živých kvetov je na pohľad na nerozoznanie a vydrží aj nešetrné zaobchádzanie.

Vyberajte starostlivo miesto svadobného obradu aj hostiny

Pokiaľ nie sú obaja novomanželia krstení a nevyžadujú oddanie v kostole, môžu si pre miesto svadobného obradu aj následnú hostinu zvoliť jedno miesto. Ušetrí sa tým čas, starosti s logistikou, ale aj peniaze. Moderné a veľmi obľúbené sú svadby v stodole, ale ich prenájom tomu aj cenovo zodpovedá.

Preto sa snažte myslieť ekonomicky a usporiadajte svadbu na záhrade u svojich rodičov, starých rodičov či priateľov.

Aký deň v týždni si chcete povedať svoje áno? Aj deň konania pomôže s tým, ako ušetriť na svadbe

Cenu svadby, samozrejme, ovplyvňuje aj deň, v ktorý budete zosobášení. Soboty sú suverénne najobľúbenejším svadobným dňom. Čo to znamená? Že sobotné svadby sú tiež najdrahšie. Vezmite si do rúk diár a skúste vymyslieť nejaký iný deň.

Užiť si nádhernú svadbu za rozumný rozpočet rozhodne stojí za to! Jej príprava síce zaberie dlhšie plánovanie a vymýšľanie riešení, ktoré budú najekonomickejšie, ale výsledok bude rozhodne stáť za to.

Stále ešte premýšľate nad tým, ako ušetriť na svadbe?

Scroll To Top