Free songs
Home / Cestovanie / Ako ušetriť na letenkách

Ako ušetriť na letenkách

Aj napriek viacerým ponukám portálov s lacnými letenkami je stále letecká doprava vnímaná ako luxus a pridrahá najmä na kratšie trasy. To však nemusí platiť vždy.

Stále častejšie počujeme o letenkách len za cenu letiskových poplatkov. Tieto predstavujú u väčšiny leteniek tú najvyššiu časť celej ceny letenky. Nemusí to však byť len trik, ako Vás nalákať na stránku, či návštevu predajného miesta. Prepravcovia chcú predať, a tak sa snažia zaplniť aj posledné miesta, no nie vždy to funguje ako u last minute dovoleniek. Letenky za babku však zohnať môžete, len treba vedieť kedy a kde hľadať.

Letecké spoločnosti často ponúkajú výrazné zľavy najmä pre termíny, ktoré nie sú také obľúbené. Vo všeobecnosti platí, že čím skôr letenku kúpite, tým lacnejšie Vás vyjde. Ak však plánujte cestovať v marci, apríli, či až v októbri, novembri, oplatí sa Vám aj počkať. Aj niekoľko týždňov pred samotným letom tak môžete letenku kúpiť s výraznou zľavou. V prípade, že plánujete letný oddych, určite sa s jej kúpou poponáhľajte, práve tu platí, že čím skôr ju kúpite, tým menej zaplatíte.

Leteckú dopravu zväčša využívame na cestovanie za oddychom. Letná dovolenka je teda najčastejším dôvodom, prečo sa o ich cenu zaujímame, no ak cestujete pravidelnejšie, oplatí sa Vám sledovať ceny priebežne. Výhodné je aj zasielanie ponúk od samotných spoločností priamo na Vašu e-mailovú adresu.

Ušetriť na letenke môžete aj posunutím svojho odletu. Počas týždňa sú totiž ceny nižšie ako napríklad v piatok, či cez víkend.

Nie vždy platí, že nízkonákladové letecké spoločnosti Vám ponúknu najlepšiu cenu. Konkurencia núti všetky letecké spoločnosti znižovať ceny, porovnávanie sa teda môže vyplatiť. Taktiež sa môže vyplatiť, ak si novú leteckú spoločnosť, s ktorou ste doteraz necestovali overíte napríklad na internete.

Letecká doprava nemusí byť nevyhnutne drahšia ako napríklad autobusová. Ak si porovnáte ich ceny, najmä na dlhšie vzdialenosti, zistíte, že letenka Vás vyjde rovnako, pričom ušetríte čas a pri ceste budete mať aj viac pohodlia.

Scroll To Top