Free songs
Home / Zdravie / Ako bojovať s bradavicami?
Ako bojovať s bradavicami?

Ako bojovať s bradavicami?

Nepríjemnosti s bradavicami. Aj vy ste sa s nimi stretli? Bojovali ste s nimi dostatočne a aj tak ste ich neporazili? Poradíme vám niekoľko domácich tipov ako bojovať s týmto nepríjemným vírusovým ochorením. Nech sa páči, inšpirujte sa a zbavte sa navždy týchto chýb krásy.

Bojujte s bradavicami

Bojujte s bradavicami

 

Cesnak a lastovičník väčší vám pomôžu zbaviť sa bradavíc

Hľadáte niečo, čo by vás dokázalo zbaviť bradavíc bez toho, aby ste sa vyhli aj tak neúčinnému zákroku – vypaľovaniu? Ak máte doma po ruke vitamín A, využite ho. Jednoducho kapsulu vitamínu prelomíte a a obsahom kapsule začnete pravidelne potierať postihnuté miesta. Pozor, takáto liečba účinkuje len na niektoré typy bradavíc.

Medzi najviac účinné prostriedky na bradavice patria cesnak a lastovičník väčší. Pochopiteľne, s cesnakom sa stretávate pravidelnejšie ako s lastovičníkom, ktorý nerastie počas celého roka. Liečba cesnakom je jednoduchá – cesnak si nakrájate na plátky, postihnuté miesta si zabalíte do vreckovky a necháte cez noc pôsobiť. Cesnak pre svoju typickú aromatickú vôňu neaplikujte počas dňa. Hádam nechcete, aby vám ruky smrdeli cesnakom!

Chceme vás však upozorniť. Výsledky sa nedostavia hneď. Niektorí ľudia, ktorí majú problém s vírusovým ochorením a objavujú sa im na koži nepríjemné bradavice to vopred vzdávajú. Prečo je tomu tak? Snažte sa vydržať a pravidelne si prikladať cesnak na postihnuté miesto. Uvidíte, že sa vyhnete návšteve lekára. Žiadne vypaľovanie, žiadne strihanie.

Lastovičník väčší poznali už naše staré matere. Táto trváca rastlina z čeľade makovitých bola známa už v stredoveku. Chcete sa zbaviť bradavíc? Vyhľadajte práve túto rastlinku, ktorú nájdete bárskde – pri potoku, na záhradke. Rastie na divoko a jej žlto-oranžové mlieko dokáže odstrániť nepríjemné bradavice z kože.

Ako zabrániť vzniku bradavíc?

Viete ako by ste mohli zabrániť vzniku bradavíc? Skúste sa držať týchto rád – chráňte si nohy obuvou pred vlhkou podlahou v kúpeľoch, snažte sa nepožičiavať si hygienické prostriedky ako sú mydlo, vyhýbajte sa česaniu hrebeňom  od iných osôb. Vírus sa môže preniesť z postihnutej osoby na vás.

Samozrejme dbajte aj na prevenciu z vnútra. Snažte sa dennodenne konzumovať potraviny, ktoré majú veľký obsah vitamínov A, C, E.

Scroll To Top