Free songs
Home / Cestovanie / Spoznajte Paríž a jeho zákutia
Spoznajte Paríž a jeho zákutia

Spoznajte Paríž a jeho zákutia

Francúzi boli vždy známi svojou eleganciou a životným elánom. A v ich hlavnom meste toto všetko nájdete. Paríž je elegantná a zároveň bláznivá dáma, ktorá si našla svoje miesto na život na rieke Seina. Viac ako 2,2 milióna obyvateľov vstáva do parížskeho rána a zažíva len ďalší zo stoviek obyčajných dní v Paríži. Nezaraďte sa medzi nich a zažite niečo viac, niečo extra, niečo, na čo nikdy nezabudnete. Čo by ste mali v Paríži vidieť? To sa dočítate v týchto riadkoch.

Nejkrásnější most v Paříži: Most Alexandra III.

Nejkrásnější most v Paříži: Most Alexandra III.

Vedeli ste o tom, že Eiffelovku nechceli?

Keď Gustavo Eiffel prišiel so svojim odvážnym projektom postaviť 324 metrov vysokú a 10-tisíc ton vážiacu vežu z ocele, veľa Parížanov proti tomu protestovalo. A vidíte? Teraz je z toho svetoznámy symbol Paríža, ktorý sem ročne priláka státisíce turistov. Bez toho, aby ste ju navštívili, parížsky výlet nebude kompletný. No ak môžete, vyhnite sa výťahom. Ušetríte kopec času a vrchol veže si užijete oveľa viac. Bojíte sa výšok? Môžete si byť istý, že úplne hore je to už tak vysoko, že sa výšky báť nebudete.

Jeden z najlepších zážitkov je plavba na Seine

Večerná plavba na Seine vyzerá ako z romantického filmu. Vietor vo vlasoch, pod vami tmavá hladina a okolo vás vysvietené krásne parížske stavby. Keď máte šťastie, tak na brehoch rieky schádzajú tísíce ľudí, ktorí popíjajú víno a bezstarostne si užívajú ďalší pekný večer v Paríži. Určite nevynechajte ani také klasiky ako Notre Damme, Invalidovňu, Víťazný oblúk či Luxemburské záhrady. A čo s tou známou ulicou Champs Elysées? Úprimne? Sú aj krajšie miesta v Paríži, ktoré sa navštíviť oplatí viac.

Navštívte štvrte s atmosférou

Najmodernejšou parížskou štvrťou je La Défense. Moderné mrakodrapy, nákupné centrá, nadčasová architektúra. Keby ste chceli uniknúť pred históriou, toto je ideálne miesto. Ďalšou skvelou štvrťou je Saint Germain des Pres Quarter, uličky a kaviarne, v ktorých sa pohybovala miestna inteligencia a umelci. Kávu tu popíjali napríklad takí velikáni ako Hemingway, Jacques Prévert či Jean-Paul Sartre. A to najlepšie na záver – štvrť Montmartre. Krásne uličky, jedinečná atmosféra a všetko zavŕšené čerešničkou v podobe Sacre Coeur. Katedrála, z ktorej schodov máte výhľad na celý Paríž a miestnych muzikantov. Slová nestačia, musíte zažiť na vlastnej koži.

Scroll To Top