Free songs
Home / Komerčné články / Ak chceme byť opäť vo forme
Ak chceme byť opäť vo forme

Ak chceme byť opäť vo forme

Zima sa končí a väčšinu z nás čaká veľká výzva. A to, dostať sa za pár mesiacov do formy, aby sme sa v lete nemuseli hanbiť prezliecť do plaviek. Jar je totižto ideálnym obdobím na zhadzovanie nadbytočných kilogramov. Za pár mesiacov sa môžeme dostať späť do svojej pôvodnej fyzickej kondície. Teda iba za predpokladu, že na to máme chuť. Pretože ako sa hovorí, keď sa chce, tak čas sa vždy nájde.

Prvé, čo musíte urobiť je, sa rozhodnúť. Ak stále váhate a každý deň si hovoríte, že už od zajtra začnete chudnúť, tak požadovaný efekt nikdy nedocielite. Ani sa nenazdáte a leto je tu. Vy si nestihnete ani zaviazať šnúrky na svojich teniskách a už všetci naokolo budú behať po vonku v kraťasoch. Keď sa rozhodnete, že do toho idete, tak ste na dobrej ceste ako sa dostať späť do formy.

shutterstock_167027138

Okrem pravidelného pohybu je dôležité, aby ste si upravili svoj jedálniček. Tu je zásadou číslo jedna obmedziť cukry a tuky. Ak chcete chudnúť zdravo, tak neskúšajte žiadne extrémy. Drastické diéty Vám môžu nenávratne poškodiť zdravie. Na začiatok úplne stačí, ak obmedzíte sladkosti, úplne sa vyhnete pečivu a sladeným nápojom Na fast-food môžete rovno zabudnúť.

Cvičiť by ste mali pravidelne, každý deň. Tí, ktorí nemajú veľa času a nemôžu si dovoliť navštevovať hodiny zumby, či zacvičiť si vo fitness centre, tak si môžu cez internet zakúpiť náradie na cvičenie. Úplne Vám postačí hrazda, stacionárny bicykel, či steper. Ak chcete nabrať aj svalovú hmotu, tak si môžete zakúpiť aj činkové sety, ktoré sú ideálne pre rast Vašich bicepsov. Širokú ponuku kvalitných činkových setov nájdete aj TU.

Ak chcete chudnúť zdravo, tak namiesto mestskej hromadnej dopravy sa skúste do práce dopraviť „po vlastných“. Teda pokiaľ nemáte prácu vzdialenú desať kilometrov od domu. V tomto prípade môžete použiť napríklad bicykel. Ak sa bojíte, že do práce prídete spotení, tak si v práci nechajte veci na prezlečenie, vrátane uteráka a hygienických potrieb deň vopred. Pohyb na čerstvom vzduchu Vám nielen pomôže zbaviť sa nadbytočných kilogramov, ale má priaznivý vplyv aj na Váš mozog a celkový zdravotný stav.

Scroll To Top