Free songs
Home / Deti / Tipy na jarné prázdniny
Tipy na jarné prázdniny

Tipy na jarné prázdniny

Už za pár dní sa deťom začínajú jarné prázdniny. Deti sa ich už nevedia dočkať a tešia sa ako ich prežijú doma s rodinou, alebo kamarátmi. Veľa rodín však počas jarných prázdnin cestuje za relaxom do hôr, alebo si robia výlety mimo miesta bydliska. Tí, ktorí pred chladným zimným počasím uprednostňujú teplo a finančná situácia im to dovoľuje sa cestujú vyhriať do teplejších krajín letecky.

Jarné prázdniny sú relatívne krátke. Trvajú len týždeň, a preto ich väčšina detí trávi v mieste svojho bydliska. Ako ich stráviť tak, aby sa Vaše deti nenudili a poriadne si počas sviatkov oddýchli a zregenerovali sa?

shutterstock_80517172

Ak ste pracujúci človek a nemôžete si dovoliť v práci zobrať dovolenku, tak je dobré zabezpečiť jarné prázdniny pre Vaše deti u starých rodičov. Ak sa Vám podarí si zobrať pár dní voľna, tak skúste deťom naplánovať na každý deň prázdnin iný program. Jeden deň si môžu domov zavolať kamarátov a hrať sa. Ďalší deň ich môžete zobrať do zábavného parku, kde sa vyhrajú do sýtosti a vyvetrajú si hlavičku od školských povinností. Niektorý deň sa môžete vybrať do ZOO a pozrieť si ako tam zvieratká prežívajú v zimnom období. Dobré je si naplánovať aj nejaké športové aktivity.

Ak je vo Vašej lokalite dostatok snehu, môžete si ísť s deťmi zalyžovať, alebo sa posánkovať. Toto obdobie je ideálne aj na to, aby ste Vaše deti naučili lyžovať alebo korčuľovať. Ak sami nelyžujete, tak im môžete zaplatiť kurz lyžovania. Víkend, a teda záver prázdnin by ste mohli svojim deťom spestriť napríklad tým, že sa pôjdete spolu okúpať do aquaparku. Deti milujú vodu a radi skúšajú rôzne atrakcie, ktoré vodné parky ponúkajú. Ak ste nachladení a zimné športy, ako i kúpanie považujete za nevhodné, skúste si prázdniny spestriť návštevou hradov, alebo múzeí.

Dôležité je, aby ste sa spolu zabavili a deťom prázdniny čo najviac spestrili. Nie je nič horšie ako keď Vaše dieťa prežije prázdniny „ničnerobením“.

Scroll To Top