Free songs
Home / Deti / Výbava pre jednoduchý, ale kvalitný začiatok školského roka
Výbava pre jednoduchý, ale kvalitný začiatok školského roka

Výbava pre jednoduchý, ale kvalitný začiatok školského roka

Školou je celý náš život, no s batohom na pleciach nás každou životnou etapou nevídať. Taktiež, aby sa nám kráčalo pohodlne, potrebujeme zabezpečiť aj svoje kroky. Našťastie, v tak rozvinutej a modernizovanej dobe sme už dávno prekročili zaužívané hranice. Pritom nám nepomohol žiadny ťahák, ale objektívne kritériá výberu školskej výbavy.

Pripraviť sa, ale pozor, čo máte na nohách a pleciach

Škola si už od svojich počiatkov vyžadovala prípravu ako v odbornom edukačnom, tak aj v domácom prostredí. Všetky nevyhnutné vzdelávacie pomôcky nikto nikdy neskrýval v dlani, ale v dostupných školských taškách pre zdravé a komfortné užívanie. Kritériá výberu sprísneli natoľko, že konkrétne modely už rozlišujeme podľa veku a výšky žiaka. Nemožno na druhom stupni užívať rovnaký batoh, čo nám slúžil vo veku od 6 – 11 rokov. Aj keď dizajnovo žiakovi vyhovuje, technicky ide o nereálne riešenie. Ako sa menia proporcie tela, tak aj požiadavky na optimálne rozloženie váhy školských batohov.

Pozor! Mylne máme zautomatizované, že pri výbere tašky do školy sledujeme jej záťaž po línii chrbta. Zo zdravotného hľadiska prihliadame aj na váhu v ramenách a na bedrách. Práve tie zvládnu najväčšiu záťaž, pričom zostávajú stabilné a neporušené. Dobrá školská taška tak vyžaduje kopírovanie prirodzenej línie chrbtice s podpornými hrudnými a bedrovými popruhmi. Týmto spôsobom sa zaväzujeme jednak pohodlným presunom, ale aj zdravotným výhodám pri ergonomicky korigovanej taške.

Vykročme teda v ústrety úspešnému školskému roku 

K tomu nám dopomôže jedine kvalitná barefoot obuv s pridanými vlastnosťami pre školské prostredie. Takéto topánky sa vynímajú jednoduchým nasúvaním a vyzúvaním bez pridaných prvkov v pätovej oblasti. Disponujú protišmykovou ochranoupriedušnou a vodeodolnou membránou. Vo svojej celej podstate sú priateľské k detskej pokožke vďaka organickému materiálu. Vysoko oceniteľné sú aj pre svoje odľahčenie a efektné formovanie na rozlíšenie medzi pravou a ľavou topánkou. A takto poučení pokračujeme vo svojom vzdelávaní aj tento rok!

 Zdroj obrázku: Monkey Business Images / Shutterstock.com

Scroll To Top