Free songs
Home / Sex a vzťahy / Manželstvo / 6 manželských problémov, ktoré môžu skončiť rozvodom
6 manželských problémov, ktoré môžu skončiť rozvodom

6 manželských problémov, ktoré môžu skončiť rozvodom

Týchto 6 tém býva často spúšťačom manželskej krízy, ktorá môže skončiť rozvodom. Ku ktorým oblastiam by ste mali pristupovať dôkladne a problémy z nich vyplývajúce riešiť už v zárodku?

1. Problémy s peniazmi

Peniaze sú večnou otázkou medziľudských vzťahov. Nie sú len dôvodom vraždy, ale aj rozvodu. Každý z dvojice má iný pohľad na to, ako by ste mali hospodáriť, kedy platiť účty, za čo ste ochotný utratiť viac peňazí. Ak sa o tejto otázke nebudete dostatočne rozprávať, môžete sa dostať do manželskej krízy, z ktorej nebude cesty späť.

2. Sex

Kvantita, kvalita, frekvencia, ale aj jeho odmietanie. To všetko môže byť predmetom manželských sporov. Najhoršie, čo môžete urobiť je odmietať sex s cieľom potrestať toho druhého. A nehovoriac o tom, že sex s milenkou/milencom tiež môže byť veľmi pádnym dôvodom na rozvod.

shutterstock_190630043

3. Otázky rodičovstva

Keď sa vám narodí prvé dieťa, prichádza k výraznej zmene povahe manželstva. A s tým sa objavujú aj rôzne otázky rodičovstva – aká strava, aká škola, aké oblečenie, aká výchova a ďalšie témy, ktoré môžu byť spínačom manželských sporov. Ak si ich nepostrážite, môžu eskalovať až k rozvodu.

4. Čas strávený oddelene

Aktivity, priatelia a aj záľuby, ktoré spolu ako manželia robíte, utužujú váš vzťah. Ak trávite príliš veľa času oddelene, nie je to dobré pre žiadne manželstvo. A je jedno, či to je kvôli pracovným povinnostiam, nezáujmu alebo iným dôvodom, prečo nemôžete byť spolu – vždy sa to prejaví.

5. Otravné zvyky

Otravné zvyky ako žuvačka prilepená na kuchynskej linke, neumytý riad v dreze, ohrýzanie nechtov alebo rozhádzané oblečenie v strede izby, to všetko vám môže prekážať. Niekomu viac, inému menej. Ak sú vám zlozvyky vášho partnera naozaj nepríjemné, neváhajte ho na ne upozorniť a požiadať, či by s nimi kvôli vám nemohol prestať.

6. Rodina

Jeho rodičia, nevlastné deti, sesternice, tety, ujovia, to všetko je rodina, ktorú dostanete do vienka. Ak s nimi neviete vychádzať, musíte si s manželom o tom pohovoriť, pretože ak vás bude stále brať na akcie, kde medzi vami bude napätie, môže to poviesť k rozvodu.

Scroll To Top