Free songs
Home / Sex a vzťahy / 5 tipov do vzťahu od šťastných párov
5 tipov do vzťahu od šťastných párov

5 tipov do vzťahu od šťastných párov

Neexistujú iba šťastné páry, dôvodov, prečo to tak je, môže byť viacero. Od maličkostí, ktoré spôsobujú rozbroje, až po iný názor na vzťahy a spoločný život. Keby ste sa spýtali šťastných párov, aké je ich tajomstvo úspechu, čo myslíte, čo by vám prezradili? Väčšina z nich by vám povedala práve toto.

Dajte najavo svoju vďačnosť

Na začiatku je pre vás vzácny každý detail – kvietok, pozvanie do kina, raňajky do postele a nehovoriac o celom vzťahu – postupne si však privyknete na to, čo máte a nevážite si do takej miery ako predtým. Uvedomíte si to až vtedy, keď o to prídete. Preto dajte najavo svoju vďačnosť a to, že máte toho druhého, nie je to samozrejmosť.

„My“ dôležitejšie ako „ja“

Single život je nekompromisný, robíte si to, čo chcete, čo považujete za správne. Ak chcete, aby váš vzťah prežil, je dôležité si uvedomiť, že už nie ste single, musíte brať ohľad na city toho druhého, musíte sa naučiť robiť kompromisy a musíte sa pozerať na veci aj očami toho druhého. Teda nemusíte, no ak chcete mať šťastný vzťah, mali by ste.

TIP: vzťahy a sebarozvoj

Uvedomte si, že ste rozdielni

Nikto nie je rovnaký, ani dve zrnká piesku. Preto neberte váš názor automaticky za názor vášho partnera. Ak vám chutí jedlo v istej reštaurácii, neznamená to, že aj vášmu partnerovi bude chutiť. Preto sa pýtajte na jeho názor, aby ste sa zbytočne nehádali kvôli niečomu, čo nedokážete ovplyvniť.

Hádky sú súčasťou vzťahu, ale buďte konštruktívni

Hádky sú súčasťou vzťahu a ak má k nim dôjsť, snažte sa byť konštruktívny. Nevyťahujte nesúvisiace krivdy z minulosti, pretože miesto riešenia problému sa dostanete iba k vzájomnému osočovaniu, ktoré nikam nevedie. Výmena názorov nie je na škodu nikdy, ak je konštruktívna.

Nerobte všetko spolu

Každý si potrebuje aspoň nachvíľu oddýchnuť od toho druhého. Vzťahu to len prospeje. Takže zabudnite na to, že budete všetko robiť spoločne, aspoň raz týždenne si nájdite čas a choďte na jogu, na víno s kamarátkou alebo sa len tak prejsť. A spoločné profily na Facebooku? Najväčší nezmysel.

Scroll To Top