Free songs
Home / Komerčné články / Aké výhody má podlahové kúrenie
Aké výhody má podlahové kúrenie

Aké výhody má podlahové kúrenie

Rozmýšľali ste o tom, aké je najvýhodnejšie vykurovanie? Či sú to radiátory, podlahové kúrenie alebo peletové kachle? Ak chcete mať nízke náklady počas vykurovacej sezóny a rovnomerne vykúrený byt či dom, mali by ste rozmýšľať práve o tom podlahovom. Nie je to náhoda, že je to najčastejší spôsob kúrenia v pasívnych rodinných domoch. Aké sú teda jeho výhody?

 

Výhody podlahového kúrenia

Hlavnou výhodou podlahového kúrenia je jeho nízka spotreba energie. V porovnaní s radiátormi môžete počas vykurovacej sezóny ušetriť približne 30 % a to je viac ako slušná suma. Ďalšou výhodou je, že podlahové kúrenie nezasahuje do priestoru, pretože je ukryté pod podlahou a vďaka tomu má ďalšiu výhodu – miestnosť vykuruje rovnomerne, pretože trúbky sú ukryté pod celým priestorom miestnosti. Podlahové kúrenie okrem toho nevysušuje a ani nevíri vzduch, čo poteší hlavne astmatikov a alergikov.

Pozor na kombinácie

Podlahové kúrenie funguje ideálne s vlastnými plynovými kotlami, v takomto prípade môže byť úspora aj viac 40 %. Tiež si musíte dať pozor, aký typ podlahy si zvolíte ku podlahovému kúreniu. Napríklad koberec či drevená podlaha nemajú ideálnu vodivosť tepla. Takže ak chcete využiť výhody tohto spôsobu vykurovania, mali by ste porozmýšľať o keramickej dlažbe, prírodnom kameni alebo vinylovej podlahe, ktoré majú veľmi dobré teplovodivé vlastnosti.

A čo nevýhody?

Hlavnou nevýhodou je, že inštalácia podlahového kúrenia je pomerne zložitá, ak sa pre ňu rozhodnete v už postavenom byte alebo dome. Čo sa týka ceny, je samozrejme vyššia ako pri radiátoroch, ale jeho návratnosť je oveľa rýchlejšia. Chcete sa dozvedieť ďalšie výhody podlahového kúrenia? Navštívte stránku Wolfsr.sk, kde majú okrem iného v ponuke ohrievače vody, klimatizácie či solárne systémy, ktoré vám pomôžu ušetriť ešte viac.

Scroll To Top