Čo by nemalo chýbať vo Vašom kufri

V Cestovanie

Poznáte to, každý rok opakujúci sa stres a nervozita pred odchodom na dovolenku. Nie vždy však býva dôvodom takýchto obáv len strach z nepoznaného, či samotnej cesty.
Dovolenka je radosť z oddychu, no ak začínate prípravy podobnými pocitmi, bude Vám uvoľnenie sa trvať oveľa dlhšie. Ak teda nepatríte práve medzi dobrodruhov, ktorým na ceste postačuje kreditka, určite sa v dostatočnom predstihu zaujímate, čo všetko vziať so sebou. Najmä my ženy sa nevieme vždy správne rozhodnúť a na tých pár dní by sme najradšej zobrali celý náš šatník. Tu však vzniká nemálo konfliktov s našou polovičkou.
Aj samy však musíme uznať, že niektoré veci sú nám naozaj zbytočné. Ak ste už niekedy museli sama ťahať preplnený kufor po nerovnom teréne, určite viete oceniť správny výber toho, čo do svojej batožiny dáte. Závislé sme najmä na oblečení, no výber tých správnych kúskov Vám pomôže stráviť príjemnú a ničím nerušenú dovolenku. Neberte si teda zbytočne 5 takmer rovnakých šiat, sú nepotrebné. Čo však určite oceníte je svetrík a pohodlné topánky.
Ani doplnky nechceme nechať doma, no uvedomte si, že kúpať sa s nimi nebudete a nemusíte predsa každý večer mať iné šperky. Berte to tiež ako príležitosť rozšíriť svoju zbierku. Bižutéria je výborný dovolenkový suvenír.
V žiadnej batožine však nesmú chýbať nevyhnutné lieky, a to nielen tie, ktoré užívate pravidelne. V prípade núdze oceníte lieky proti bolesti, horúčke, zažívacím ťažkostiam aj alergií, a to aj v prípade ak žiadnou netrpíte. Pobyt v inom klimatickom pásme totiž môže vyvolať reakcie, o ktorých ste ani netušili.
Lekárnička by preto mala byť Vašou spoločníčkou na akejkoľvek dlhšej ceste, no zísť sa Vám môže aj ihla a niť. Pohodu Vám tak nepokazí ani malá dierka na plavkách, či odtrhnutý gombík.
Bez kozmetiky sa nezaobíde ani jedna z nás, no dnes už nemusíte so sebou ťahať 200 ml balenia. Pohodlne predsa zoženiete aj cestovné veľkosti, ktoré plne postačia a v kufri nezaberú toľko miesta. Veľké balenia však budete potrebovať najmä u prípravkov na opaľovanie, no nezabudnite ani na repelent, hmyz vie otráviť celú dovolenku.
Ak máte dovolenkový kufor zbalený, nezabudnite na doklady. Niekedy postačuje občiansky, inokedy pas, určite však skontrolujte jeho platnosť. Vezmite letenky a inštrukcie od cestovky a môžete vyraziť.

Čo by nemalo chýbať vo Vašom kufri

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu