Free songs
Home / Zdravie / Chudnutie / Sacharidy v našom jedálničku
Sacharidy v našom jedálničku

Sacharidy v našom jedálničku

Produkty na podporu chudnutia sa stávajú čoraz obľúbenejšie nielen v časti ženskej populácie, ale už aj u mužov. Nie je dôvod sa ani čudovať, pretože počet obéznych ľudí neustále narastá.

Dôvod, prečo majú ľudia nadváhu je viacero. V prvom rade sa pod obezitu podpisuje nesprávny životný štýl, konzumácia mastných a najmä sladených výrobkov. Človek si často ani neuvedomuje koľko cukrov počas dňa v potrave a nápojoch príjme. Jediným riešením, ako sa následne zbaviť kíl navyše je prísna diéta.

Stravujte sa zdravo

Stravujte sa zdravo

Na raňajky pečivo s džemom a k tomu pohár džúsu, to je prvá dávka nielen kalórií, ale najmä cukru. Pokračuje to desiatou, na ktorú si mnohí z nás v domnení že je to zdravé doprajú cereálnu tyčinku, ktorá síce obsahuje vlákninu, ale tiež cukry. Nasleduje výdatný obed, ktorého súčasťou sú či už zemiaky, rýža alebo cestovina, ktoré opäť obsahujú ďalšiu porciu cukru. Na olovrant si väčšinou doprajeme jabĺčko, či iné ovocie, ktoré opäť obsahujú cukor, tento krát však ale prírodný, nie rafinovaný. Po náročnom dni si opäť doprajeme ľahkú večeru ktorej súčasťou opäť býva pečivo (chlieb, rožky, žemle,…), ktoré opäť obsahujú rafinovaný cukor. Nezabúdajme ani na nápoje, ktoré počas dňa vypijeme. Väčšina z nás si dopraje šálku (niektorí i viac ako 2 šálky) kávy denne, ktorú si osladíme cukrom. Obľúbeným sladeným vodám sa nevyhnú mnohí z nás, a tu máme cukor opäť.

Ak si to všetko spočítame zistíme, že počas celého dňa od skoro rána až po posledné sústo neskoro večer sme prijímali veľké množstvo sacharidov, teda cukrov, ktoré sú vo veľkej miere zodpovedné nielen za kilá navyše, ale aj za mnohé ďalšie zdravotné problémy. Treba sa preto zamyslieť nad každým sústom, ktoré vkladáme do svojich úst, zdravie má každý z nás len jedno!

Scroll To Top