Free songs
Home / Cestovanie / Prežite dovolenku s úsmevom

Prežite dovolenku s úsmevom

Chystáte sa tento rok opäť na dovolenku? Výber destinácie aj prvotné prípravy sa spájajú s veľkým nadšením a radosťou z očakávaných príjemných zážitkov. Na dovolenku cestujeme najmä za oddychom aj pekným slnečným počasím. Relax by tak mal byť pravidlom, no najmä tesne pred odjazdom a prvé hodiny dovolenky sa akosi uvoľniť veľmi nevieme. Muži sú v tomto ohľade laxní, a tak si dovolenku užívajú ihneď ako vystúpia z auta.

U nás je to však celkom inak, máme viac starostí, ktoré nám neraz pridáva aj tento prístup našej polovičky. Najmä ak máme deti, či ideme na dovolenku, kde si musíte sami zabezpečiť stravu, či ubytovanie. Jednoducho myslíme aj na možné problémy. Preto by sme na skutočný oddych potrebovali viac ako 10 dní pri mori.

Znížiť naše obavy pomôže len dobré plánovanie. Vyhnite sa teda kupovaniu potrebných drobností na poslednú chvíľu a všetko, čo budete potrebovať spíšte na papier. Tento zoznam môžete používať opakovane, veď na dovolenke potrebujeme zväčša rovnaké veci každý rok.

Pred každou cestou nás tak čaká rovnaký kolotoč nákupov, príprav a balenia kufrov. Využite teda svoje skúsenosti a začnite s dostatočnou časovou rezervou. Toto dodržte aj v prípade, že čakáte na last minute, veď aj ak Vám do toho niečo príde, plavky a opaľovací krém využijete aj na Slovensku.

Pred definitívnym zatvorením kufrov si prejdite svoj zoznam a priamo skontrolujte, či niečo nechýba. Budete tak mať väčšiu istotu, že ste naozaj nič nezabudli. Pozornosť však venujte aj cestovným dokladom a najmä ich platnosti, aby sa Vaša dovolenka neskončila už na hraniciach. Ani získanie nevyhnutných informácií o cieľovej krajine nie je na škodu, tu môžete zapojiť aj partnera.

V nejednej rodine však vznikajú konflikty najmä pre našu batožinu. Jednoducho sa nechceme ničoho vzdať, no ak sa Vám stalo, že niektoré kúsky oblečenia ste vytiahli až doma po návrate, radšej to ešte zvážte. Výnimkou je teplejšie oblečenie, nikdy neviete kedy sa aj pri mori môže ochladiť.

Ak chcete skutočne prežiť dovolenku s úsmevom, plánujte a nerobte z komára somára! Ak aj niečo zabudnete (teda ak to nie sú nevyhnutné lieky, či doklady) nič strašné sa nedeje. Nejdete predsa na koniec sveta, aj v iných krajinách sú obchody.

Scroll To Top