Amsterdam: Mesto múzeí či Benátky severu

V Cestovanie

Hlavné mesto Holandska sa môže tešiť hneď niekoľkým prezývkam naraz. Benátky severu, Mesto múzeí, Mokum či pred Druhou svetovou vojnou to vďaka veľkej populácii židov bol aj Jeruzalem severu. Niektoré prezývky ostávajú, niektoré postupom času zmiznú. Dnes sa Amsterdam najčastejšie volá Benátky severu a táto prezývka sedí. Mesto je prepojené stovkami kanálov, no ľudia aj tak radšej ako vodné bicykle používajú tie dvojkolesové. Čo všetko by ste mali v Amsterdame vidieť?

Benátky severu
Benátky severu

Desiatky múzeí

Amsterdam je moderné mesto, kde sa mieša tradičná architektúra s tou modernou. A ide im to veľmi dobre, ak sa dá hovoriť o niečo, že je dokonalá symbióza, tak je to práve toto. Okrem toho tu nájdete desiatky múzeí. Medzi najväčšie zážitky z návštevy Amsterdamu patrí Rijksmuseum. Holandské národné múzeum, kde nájdete aj najznámejšie Rembrandtove obrazy. Ďalším múzeom, ktoré nesmiete vynechať, je Van Goghovo. Diela pološialeného Holanďana, ktorý si odrezal ucho, skrývajú v sebe viac ako len ťahy štetcom.

Red Light District a Coffeeshopy

O Amsterdame by sa mohlo hovoriť aj to, že je mestom hriechu, no to by prostitúcia a marihuana nemohli byť legálne. Red Light District je jedna z najznámejších amsterdamských štvrtí. Centrum prostitúcie a erotiky láka turistov aj vďaka zmiešaným pocitom, ktoré vyvoláva. Ďalšou povinnou zastávkou v Amsterdame sú coffeeshopy. Miesto, kde vám ponúknu nielen skvelú kávu, ale aj jedinečné koláčiky. Tu veľmi rýchlo zabudnete na Starbucks.

Mlyny a trhy

Holandsko sa považuje za krajinu tulipánov, veterných mlynov, drevákov a syru. To všetko vám ponúka aj Amsterdam. V Holandsku sú stále tisíce funkčných veterných mlynov, hoci v Amsterdame nájdete len 8 mlynov, všetky sú v skvelom stave a niektoré z nich sú dokonca aj funkčné. Okrem toho, že tulipány nájdete takmer na každom kroku, navštívte známy amsterdamský trh s kvetmi. Krásny a veľmi veľký trh, ktorý sa vôbec nedá porovnávať s trhmi na Slovensku. Amsterdam je mesto, ktoré vás svojou mentalitou, energiou do života a radosťou zo všedných dní dostane.

Amsterdam: Mesto múzeí či Benátky severu

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu