Free songs
Home / Komerčné články / Máte neaktívnu spoločnosť? Zbavte sa jej
Máte neaktívnu spoločnosť? Zbavte sa jej

Máte neaktívnu spoločnosť? Zbavte sa jej

Či už so spoločnosťou podnikáte a tvoríte zisk alebo nie, daňovú licenciu musíte platiť stále. Teda nemusíte, ale ak sa nechcete dostať do problémov, mali by ste. Neplaťte zbytočne nemalú čiastku, keď svoju spoločnosť nepoužívate. A čo je to nemalá čiastka? Výška daňovej licencie pre spoločnosti s ročným obratom do 500-tisíc eur ročne záleží na tom, či ste platca DPH alebo nie.  V prípade, keď DPH neplatíte, pripravte si na daňovú licenciu 480 €. Platcovia DPH musia zaplatiť dvojnásobok tejto sumy – 960 €. Celkom dosť, čo poviete?

Máte neaktívnu spoločnosť? Zbavte sa jej

Máte neaktívnu spoločnosť? Zbavte sa jej

Ako vymazať spoločnosť z OR

Spoločnosť môžete zrušiť dvomi spôsobmi – s likvidáciou alebo bez nej. Ktorý výmaz spoločnosti z obchodného registra je lepší? Obľúbenejším je výmaz spoločnosti bez likvidácie, pretože je presný a určitý. Zrušenie firmy bez likvidácie je zlúčenie dvoch spoločností do jednej. Pričom nezanikajú žiadne pohľadávky veriteľov, len sa dostanú po hlavičku inej firmy. Záleží na vás a od vašich individuálnych potrieb, ktorý spôsob vám a vašej firme vyhovuje viac.

Výmaz neznamená skončiť s podnikaním

Nech bol dôvod výmazu spoločnosti z obchodného registra akýkoľvek, neznamená to, že sa k podnikaniu nebudete môcť nikdy vrátiť. Zlyhanie či neúspech patrí k podnikaniu viac ako tvorba zisku. Navyše bez veľkých zlyhaní by sme nepoznali ani veľké podnikateľské príbehy, ktoré inšpirujú mnohých ľudí. Napríklad Michael Kors, špičkový módny návrhar, ktorého firma má dnes hodnotu viac ako 1 miliardu dolárov, na začiatku podnikania zbankrotoval. Nie je dôležité prísť s geniálnym nápadom. Dôležité je byť pracovitý, robiť to poctivo a poučiť sa zo svojich chýb.

Nový štart

Aby ste uspeli v bežeckých pretekoch, musíte mať rýchly štart. V podnikaní je to podobné. Chcete čakať dva týždne, kým si založíte spoločnosť alebo chcete začať okamžite a odštartovať čo najskôr? Predaj s.r.o. vám umožní ten najrýchlejší štart – začnete podnikať do 24 hodín. Kúpte si aj vy ready made spoločnosť na Sabron.sk a chyťte sa svojej šance naplno.

Scroll To Top