6 manželských problémov, ktoré môžu skončiť rozvodom

V Manželstvo, Sex a vzťahy

Týchto 6 tém býva často spúšťačom manželskej krízy, ktorá môže skončiť rozvodom. Ku ktorým oblastiam by ste mali pristupovať dôkladne a problémy z nich vyplývajúce riešiť už v zárodku?

1. Problémy s peniazmi

Peniaze sú večnou otázkou medziľudských vzťahov. Nie sú len dôvodom vraždy, ale aj rozvodu. Každý z dvojice má iný pohľad na to, ako by ste mali hospodáriť, kedy platiť účty, za čo ste ochotný utratiť viac peňazí. Ak sa o tejto otázke nebudete dostatočne rozprávať, môžete sa dostať do manželskej krízy, z ktorej nebude cesty späť.

2. Sex

Kvantita, kvalita, frekvencia, ale aj jeho odmietanie. To všetko môže byť predmetom manželských sporov. Najhoršie, čo môžete urobiť je odmietať sex s cieľom potrestať toho druhého. A nehovoriac o tom, že sex s milenkou/milencom tiež môže byť veľmi pádnym dôvodom na rozvod.

shutterstock_190630043

3. Otázky rodičovstva

Keď sa vám narodí prvé dieťa, prichádza k výraznej zmene povahe manželstva. A s tým sa objavujú aj rôzne otázky rodičovstva – aká strava, aká škola, aké oblečenie, aká výchova a ďalšie témy, ktoré môžu byť spínačom manželských sporov. Ak si ich nepostrážite, môžu eskalovať až k rozvodu.

4. Čas strávený oddelene

Aktivity, priatelia a aj záľuby, ktoré spolu ako manželia robíte, utužujú váš vzťah. Ak trávite príliš veľa času oddelene, nie je to dobré pre žiadne manželstvo. A je jedno, či to je kvôli pracovným povinnostiam, nezáujmu alebo iným dôvodom, prečo nemôžete byť spolu – vždy sa to prejaví.

5. Otravné zvyky

Otravné zvyky ako žuvačka prilepená na kuchynskej linke, neumytý riad v dreze, ohrýzanie nechtov alebo rozhádzané oblečenie v strede izby, to všetko vám môže prekážať. Niekomu viac, inému menej. Ak sú vám zlozvyky vášho partnera naozaj nepríjemné, neváhajte ho na ne upozorniť a požiadať, či by s nimi kvôli vám nemohol prestať.

6. Rodina

Jeho rodičia, nevlastné deti, sesternice, tety, ujovia, to všetko je rodina, ktorú dostanete do vienka. Ak s nimi neviete vychádzať, musíte si s manželom o tom pohovoriť, pretože ak vás bude stále brať na akcie, kde medzi vami bude napätie, môže to poviesť k rozvodu.

6 manželských problémov, ktoré môžu skončiť rozvodom

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu