Free songs
Home / Zdravie / Chudnutie / Štíhlejšia aj po večeri
Štíhlejšia aj po večeri

Štíhlejšia aj po večeri

V  snahe schudnúť sme ochotné vyskúšať naozaj všetko. Asi najznámejšou radou je nevečerať. Vzhľadom na to, že sa leto nezadržateľne blíži, iste chcete aj Vy na pláži mať krásnu štíhlu postavu. Tadiaľto však cesta nevedie.

Naše telo potrebuje na svoje fungovanie energiu. Tú získava najmä z jedla, preto je nereálne hladovať celkom. Len by ste spomalila svoj metabolizmus, telo sa tak dostane do šoku a neskôr, keď začnete opäť jesť, začne ukladať všetko, čo mu ponúknete. Jednoducho si robí zásoby na horšie – „diétne“ časy. Docielite tak len úplný opak a o tom, že sa nebudete cítiť dobre a stratíte veľa energie, ani nehovorím.

Štíhlejšia aj po večery

Štíhlejšia aj po večery

Často sa však uvádza, že ak práve večer obmedzíme, alebo celkom vylúčime prísun stravy, schudneme. Naše telo však aj vo večerných hodinách potrebuje svoj prísun energie, a tak je nezmyselné nejesť od 18-tej hodiny, najmä ak chodíte spávať pred polnocou. Len konzumáciou správnych potravín aj vo večerných hodinách zabezpečíte telu dostatočnú regeneráciu síl a zabránite nielen bolestiam kĺbov, či celkovej únave organizmu, ale aj lámaniu nechtov, vlasov, či suchej pokožke. Ak chcete byť teda naozaj krásna, správna večera bude mať priaznivý dopad nielen na Vašu postavu.

Večera je teda pre naše telo prospešná, no mali by sme si vyberať čo jeme. Tabu by malo prirodzene byť prejedanie, keďže už náš výdaj nie je taký vysoký ako po inú časť dňa. Dôležité je však aj načasovanie. Je nemysliteľné, že po večeri ihneď ľahnete do postele. Doprajte telu aspoň 2 hodiny, aby mohlo prijatú potravu aj dobre stráviť. Bude sa Vám tak aj oveľa lepšie spať.

Scroll To Top