Free songs
Home / Tipy & triky / Ako úspešne odolať letnej horúčave?
Ako úspešne odolať letnej horúčave?

Ako úspešne odolať letnej horúčave?

H oci apríl neostal nič dlžný svojej povesti o tom, že je to bláznivý mesiac a prekvapil nás snežením, s blížiacim sa príchodom mája, začína byť počasie už skutočne letné. Vo vzduchu sa mieša vôňa jari s príchuťou leta. Už teraz sa dvíhajú teploty nad 20°C, čo znamená jediné – leto bude horúce. Dá sa však bojovať s horúcim letom? Bojovať sa s ním nedá, nemalo by to význam, počasie je vždy mocnejšie ako človek. Dá sa naň však pripraviť.

Zvládnite letné horúčavy

Zvládnite letné horúčavy

Keď teploty vyskočia z príjemných 22°C na 36°C je potrebné, aby ste boli v super kondícii. Nepite tekutiny len vtedy, keď ste smädný, pite často, nech vás s úpalom nemusia ratovať pracovníci záchrannej služby. Vyhýbajte sa sladeným nápojom, pite čistú vodu, nesladený čaj alebo citronádu. Denne je v horúcom lete potrebné vypiť aj viac ako 3,5 litra tekutín. Taktiež je lepšie, ak sa budete vyhýbať poludňajšiemu slnku a nájdete útočisko v tieni korún stromov či slnečníka. Ak športujete, je lepšie, keď si dáte svoju dávku behu ráno alebo večer, nech svoje srdce zbytočne nevystavujete ešte väčšej záťaži.

Ak ste doma, nemáte klimatizáciu a nedokážete to tam vydržať, existuje spôsob, ako sa môžete ochladiť a osviežiť. Skúste si ponoriť predlaktia do ľadovej vody a aspoň takto pomôcť telu s chladením. Prípadne si môžete napustiť do lavóra studenú vodu a ponoriť si do nej nohy. Kúsok vlastnej oázy v tejto rozhorúčenej Sahare. V prípade, že vám toto nestačí a pôjdete sa schladiť ku vode, nepodceňujte opaľovací krém. Spáliť sa hneď v prvý deň letných prázdnin, nie je nič príjemné. Opaľovací krém vás ochráni nielen pred spálením, ale tiež pomáha znižovať riziko rakoviny kože. Ale ani na kúpalisku nebuďte dlho na poludňajšom slnku, radšej sa schovajte pod slnečník a doprajte si chladenú citronádu. Ak sa budete riadiť týmito radami, leto si užijete bez zbytočných problémov.

Scroll To Top