Free songs
Home / Komerčné články / Spríjemnite si zimné cesty vo svojom aute
Spríjemnite si zimné cesty vo svojom aute

Spríjemnite si zimné cesty vo svojom aute

Zima je pre autá špecifická, najprv im musíte obuť zimné pneumatiky, potom naliať do ostrekovačov a chladiča nemrznúcu zmes, ďalej s nimi chodíte častejšie na autoumývarku, aby kašovitý sneh zmiešaný so soľou nezačal okusovať hrdzavými zubmi karosériu. Nie je to nič jednoduché, starať sa o svoje auto v zime. No existuje aj pár zlepšovákov, ktoré vám pomôžu ušetriť či cítiť sa príjemnejšie počas jazdy. Ktoré to sú?

shutterstock_186661043

Znížte odpor vzduchu

Aj počas zimy môžete ušetriť palivo a nie úplne málo, stačí, keď sa budete riadiť týmito radami. Milujete lyžovanie a chodíte často na svah? Keď dolyžujete, dajte si truhlu na lyže zo strechy vždy dole. Ide o výrazne zníženie odporu vzduchu. Ďalším spôsobom, ktorým môžete zlepšiť aerodynamiku vášho auta, sú okenné deflektory. Tie vám nielen zvýšia aerodynamiku, ale tiež zabránia prílišnému hluku, keď budete v lete jazdiť s otvorenými oknami. Ďalšou možnosťou, ako zvýšiť aerodynamiku sú špeciálne svetlá či predné masky na auto, to sú však výraznejšie investície ako deflektory či pár minút na zloženie truhly.

Dávajte si pozor na koberčeky

Udržať si čisté koberčeky aj po zime, je skutočným umením hodným veľkého majstra. Začnite používať gumené autorohože, tie ochránia vaše koberčeky pred špinavým nasoleným snehom, ktorý ich dokáže krásne rozožrať a vám neostáva nič iné, iba hľadať tepovací servis. Gumené rohože iba vystriekate wapkou a koberčeky ostávajú čisté a nepoškodené.

Mrazí vás z kože na sedačkách?

Sadnúť si na kožené nevyhriate sedačky v aute, keď je vonku krásnych -10°C, nie je pre vaše stehná a zadok najlepší zážitok. No keď si na zimu kúpite poťahy do auta, sadnúť si počas mrazivého rána do vášho auta, nebude pre vás zážitok, ako keby ste vstupovali do kryokomory. Spríjemnite si aj vy jazdenie v zime týmito radami.

Scroll To Top