Free songs
Home / Komerčné články / Ako zvýšiť efektivitu v sklade
Ako zvýšiť efektivitu v sklade

Ako zvýšiť efektivitu v sklade

Každý podnikateľ, ktorý potrebuje pre svoj biznis sklad, vie, že organizácia a prehľad v ňom sú základom pre zefektívnenie podnikania. Lenže dnes sklady potrebujú nielen veľké firmy, ale aj menší podnikatelia a tí so skladovaním veľké skúsenosti nemajú. Čo je pre nich najdôležitejšie, aby slovo „efektivita“ nebolo iba cieľ, ktorý ostane napísaný na papieri? Dajte si záležať hlavne na týchto troch veciach – prehľadné regály, manipulačná technika v dobrom stave a spokojní zamestnanci. Ako dosiahnuť tento vysnívaný stav?

screen-jungheinrich

Prehľad a organizácia v sklade

V prvom rade sa musíte postarať o to, aby v sklade nenastávali situácie, keď skladníci zmätene pobehujú, nevedia nájsť požadovaný tovar a pred skladom čaká kamión alebo netrpezlivý zákazník. Aj preto sú potrebné regálové systémy, ktoré vám pomôžu zlepšiť organizáciu a aj využite skladovacích priestorov na maximum. Každý materiál či tovar bude mať svoje presné miesto a už sa nikdy nestane, že sa bude povaľovať niekde v sklade, kde ho nikto nebude vedieť nájsť.

Manipulačná technika

Aj pre menšie sklady je manipulačná technika dôležitá, preč sú časy, keď sa skladníci ručne či za pomoci primitívnych kladiek namáhali pri ukladaní materiálu. Keď máte väčší sklad, je dôležité, aby ste mali viac kusov – paletových, nízkozdvižných či vysokozdvižných vozíkov, vďaka ktorým nebudú vznikať žiadne prestoje. Dôležité je starať sa o ich technický stav, aby sa vám nestalo, že sa vám zrazu pokazí „zdvižka“ a celý váš sklad ostane ochromený.

Zaujímajte sa o zamestnancov

Sú to práve zamestnanci, ktorí sú srdcom celého skladu a pravdou je, že priestory, v ktorých pracujú, nepatria medzi najkreatívnejšie na svete. Vylepšite im ich – kvalitná vzduchotechnika, dobré osvetlenie, miesto, kde sa budú môcť v pokoji naobedovať alebo si dať kávu a tiež nezabúdajte na rôzne zamestnanecké benefity. Pokojne organizujte teambuilding alebo iné akcie so zamestnancami. Nezabúdajte ani zbierať od nich podnety, ktoré vám pomôžu posunúť sa vpred.

Scroll To Top