Free songs
Home / Úspech a podnikanie / Čo všetko sa môžete naučiť na internete? A zadarmo
Čo všetko sa môžete naučiť na internete? A zadarmo

Čo všetko sa môžete naučiť na internete? A zadarmo

Hoci nikto učený na tento svet neprišiel, dosť veľa ľudí z neho odišlo bez toho, aby sa niečo naučilo. A to je obrovské mrhanie potenciálom. Úspešné firmy kladú veľký dôraz na to, aby sa ich úspešný uchádzač na pohovore neustále samovzdelával. Zdokonaľoval si jazyk, pochopil marketing, hľadal oblasti, ktoré ho budú baviť a bude mať v nich chuť neustále učiť sa. A dobrovoľne. Chcete aj vy patriť medzi tých najlepších? Tu je niekoľko tipov, ako sa medzi nich zaradiť.

shutterstock_236191663

Zdokonaľte sa v jazyku. Zadarmo

Na internete nájdete všetko možné aj nemožné, a preto tu môžete nájsť aj internetovú stránku Duolingo.com. Tu sa hravou formou učíte cudzí jazyk od úplných základov a už po prvých lekciách by ste zvládli jednoduchú komunikáciu v novom jazyku. Tí, ktorí sa od Duolinga nebudú vedieť odlepiť, si môžu stiahnuť aplikáciu do mobilu. Ďalšou možnosťou je nájsť fóra, skupiny, stránky, kde nájdete ľudí, ktorí sa tiež chcú zdokonaliť v cudzom jazyku, a tak si môžete dohovoriť Skype videohovor s niekým, koho nepoznáte a precvičiť si jazyk.

Naučte sa urobiť internetovú stránku

Vedieť urobiť jednoduchú a funkčnú internetovú stránku nemôže byť nikdy na škodu. A to sa môžete jednoduchými, praktickými a zábavnými lekciami naučiť na internetovej stránke Codecademy.com. A opäť zadarmo. Okrem tvorby web stránok sa tu môžete naučiť rôzne programovacie jazyky – Python, Java Script či CSS. Možno si raz založíte menšiu firmu, urobíte si sama internetovú stránku a ušetríte peniaze, ktoré investujete do rozvoja podnikania.

Získajte vedomosti o marketingu

Kto vám je ochotný dať tie najlepšie informácie a prakticky zadarmo? Iba tí najlepší. Preto navštevujte konferencie, prednášky a workshopy. Nemáte na to čas alebo prostriedky? Nájdite si videá na Youtube, jednou z najlepších udalostí je Ted, ak vám ešte robí problémy jazyk, nájdete množstvo skvelých prednášok aj v českom či slovenskom jazyku – Michal Pastier, Michal Truban, Karel „Mindless“ Novotný či Otto Bohuš. Toto všetko sú inšpiratívni ľudia. Vzdelávajte sa, budete sa cítiť oveľa lepšie. A aj sebavedomejšie.

Scroll To Top