Free songs
Home / Komerčné články / Spoznajte výhody jednotlivých typov matracov
Spoznajte výhody jednotlivých typov matracov

Spoznajte výhody jednotlivých typov matracov

Keď si otvoríte ľubovoľný e-shop s matracmi, nájdete v ponuke stovky produktov vyrobených z rôznych materiálov, rôzne typy, rôzne tvrdosti. Človek si nedokáže vybrať najvhodnejší matrac bez toho, aby sa do tejto problematiky aspoň trochu ponoril. Zaujímajú vás, aké sú vlastnosti jednotlivých typov matracov? V tomto článku to zistíte.

Matrac

Matrac

Pružinové matrace

Na výber máte Bonnellové a taštičkové pružinové matrace. Pružiny v bonellových matracoch majú tvar presýpacích hodín a navzájom sú spojené oceľovou cievkou. Pružiny v taštičkových matracoch sú jemnejšie a sú v tvare súdku. Tieto pružiny sú obalené v látke a sú spolu zošité. Taštičkové matrace sú drahšie, ale aj kvalitnejšie. Sú vhodné hlavne pre alergikov, pretože vďaka pružinám sa dovnútra matraca pumpuje čerstvý vzduch. Navyše sa dokážu skvele prispôsobiť anatómii tela.

Latexové matrace

Nie je latex ako latex, rozlišujeme prírodný a syntetický latex. Musíte byť preto opatrný, ktorý typ latexu kupujete. Latexové matrace sú cenovo výhodné, ale lacnejšie typy nie sú veľmi kvalitné. Drahšie matrace sú výnimočné hlavne vďaka svojej dlhej životnosti, tomu, že dokážu odolať vysokému tlaku a rýchlo sa vrátia do pôvodného tvaru, takže preležaniny nehrozia. Nevýhodou je to, že sú ťažké, takže manipulácia s nimi je zložitejšia.

Penové matrace

Nejde o matrace, ktoré sme všetci volali epedy. Tie sú dnes už raritou, pretože veľa komfortu nepriniesli. Dnes sa hlavne používa studená a pamäťová pena. Pena sa dokáže skvelo prispôsobiť vášmu telu a rovnomerne rozloží vašu hmotnosť, takže je ideálna pre ľudí, ktorí majú zdravotné problémy. Nevýhodou pamäťovej peny je, že jej vlastnosti sú závislé od teploty – pri vyšších teplotách je mäkšia, pri nižších zase tvrdšia.

Sendvičové matrace

Sú to matrace, ktoré kombinujú vyššie uvedené materiály. Najčastejšie kombinujú iba dva a to pamäťovú penu a latex. Sú to matrace určené pre náročných spáčov, ktorí potrebujú vysoký komfort. Berú z každého materiálu ich najlepšie vlastnosti a spájajú ich do jedného matracu. Snažia sa dosiahnuť najvyšší pôžitok pri spánku.

Scroll To Top