Free songs
Home / Komerčné články / Ako si vybrať posteľ, v ktorej spánok bude potešením
Ako si vybrať posteľ, v ktorej spánok bude potešením

Ako si vybrať posteľ, v ktorej spánok bude potešením

Už ste to isto počuli aspoň tisíckrát, že v posteli strávite tretinu života, že keď si nevyberiete správne, budete sa budiť ráno dolámaný, ako keby ste spali na škripci a podobne. Áno, je to pravda, ale tiež je pravda, že si môžete vybrať posteľ, vďaka ktorej bude spánok skutočným potešením. Ako na to? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Ako si vybrať posteľ ?

Ako si vybrať posteľ ?

Výber vhodného materiálu

V prvom rade sa musíte rozhodnúť pre materiál, z ktorého chcete posteľ. Neoplatí sa šetriť, zabudnite na drevotrieskové postele, ktoré sú lacné a nekvalitné. Vyberajte postele z dreva, kovu alebo čalúnené. Postele z dreva pôsobia elegantne, minimalisticky a zároveň útulne. Dlho vydržia a ich nevýhodou je len vyššia hmotnosť.

Kovové postele pôsobia industriálne, čo je dnes veľmi moderné, no na druhej strane trochu chladno a neosobne. Čo však môžete zmeniť vhodným konceptom spálne a doplnkov. Čalúnené postele vyzerajú kráľovsky, máte obrovský výber z rôznych vzorov, farieb a materiálov, no ich nevýhodou je, že sa zle čistia.

Veľkosť postele

Posteľ by mala byť taká veľká, aby ste z nej nepadali a cítili sa príjemne. Takže na dĺžku približne o 20 – 30 cm viac ako meriate. Šírka postele pre jednu osobu by mala byť minimálne 90 cm. No pre tých, ktorí sa radi rozvaľujú, je ideálnych 140 cm. Nemusíte sa báť, že nekúpite matrac, tie sa vyrábajú na mieru. Dôležitá je aj výška postele. Ideálna výška pre vstávanie, pri ktorom nevyzeráte ako gymnasta, je približne 40 – 50 cm. Máte problémy s kĺbmi? Kúpte si ešte vyššiu.

Nezabudnite na vetranie

Matrac by sa mal vetrať nielen zhora, ale aj zdola. Preto sa snažte vybrať posteľ s konštrukciou, ktorá umožní prúdiť vzduchu. Pretože človek sa potí nielen počas horúcich nocí, ale stále, takže je dôležité, aby matrac mohol dýchať. V opačnom prípade sa môže stuchnúť.

Cena postele

Hornú hranicu ceny postele by ste si mali určiť ešte predtým, ako pôjdete nakupovať. Je lepšie vedieť, v akých cenových mantineloch sa môžete pohybovať. Samozrejme, musíte urobiť prieskum trhu a vybrať si materiál postele. Nech nemáte hornú hranicu 120 € a budete chcieť kúpiť posteľ z masívu. To veľkú kvalitu nekúpite. Určte si cenu tak, aby ste boli spokojný, získali kvalitnú posteľ a spánok bol pre vás skutočným odpočinkom.

Scroll To Top