Free songs
Home / Komerčné články / So senzorom na cúvanie bez problémov zaparkujete
So senzorom na cúvanie bez problémov zaparkujete

So senzorom na cúvanie bez problémov zaparkujete

Veľa ľudí má problém zaparkovať svoje vozidlo, a tu nemusí ísť nutne iba o nežné pohlavie. Odhadnúť dĺžku svojho vozidla a vtesnať ho do úzkeho priestoru môže byť tvrdým orieškom aj pre toho najlepšieho vodiča. Aby ste sa viac nemuseli strachovať, či nespôsobíte škodu sebe ani ostatným vozidlám, zožeňte si radšej parkovací snímač.

Parkovanie? Nočná mora!

S úsmevom z okna alebo z chodníka pozorujeme, ako sa niekto už päť minút snaží vhodne zaparkovať. Nie je to škodoradostný smiech, skôr nám to iba dvíha náladu. Ale keď sa nám toto divadlo deje pred očami každý deň, postupne začneme dotyčného ľutovať. A pritom je riešenie také jednoduché, a vôbec nie drahé. Parkovací snímač totiž vzal na svoje pomyselné plecia úlohu bezpečne zaparkovať. Jediné, čo treba robiť, je počúvať jeho výzvy. Intenzita zvukového tónu, ktorý cúvací senzor využíva, narastá so zmenšujúcou sa vzdialenosťou, a tak vždy viete, že sa nachádzate v tesnej blízkosti druhého auta, človeka, obrubníka, brány a podobne. Báť sa cúvania a samotného parkovania z dôvodu, že by mohlo dôjsť k nehode, je pri využívaní technickej hračky, ako je parkovací snímač, nezmyselné. Niekedy môže parkovací snímač okrem zvukového signálu upozorňovať na prekážky aj obrazom, ktorý je indikovaný napríklad svetelným stĺpcom LED svetiel.

Predné aj zadné parkovacie snímače

Niekomu stačí upozorniť na prekážky v zadnej časti vozidla, iný je opatrnejší a nechce nič nechať na náhodu. Čo ak sa pri prehnanom sústredení na cúvanie zabudne na priestor, ktorý je pred vozidlom? Aj tu sa naskytá jedno riešenie. Predné parkovacie snímače do automobilov skvelo doplnia tie zadné. Vravíme doplnia, pretože zatiaľ čo zadné fungujú automaticky, aktivitu predných senzorov si prebúdzate sami prepínačom na prístrojovej doske. Montáž parkovacích snímačov na nárazníky vozidla závisí od počtu senzorov, pohybuje sa tak od troch hodín vyššie. Môžete sa rozhodnúť pre dva, štyri až osem senzorov, podľa toho, do akej miery plánujete byť pri parkovaní presní. Keď máte cúvanie v malíčku a parkovací snímač si plánujete zaobstarať iba pre pokoj v duši, nik si o vás nemusí myslieť, že ste neschopní. Mimochodom, najmä muži radi obdarujú svoje autá cúvacími senzormi, keď ich autá často využívajú ich partnerky. Možno je to od pánov trochu drzé, no v kútiku duše sa tomuto druhu starostlivosti istotne poteší každá žena.

Scroll To Top