Free songs
Home / Zdravie / Životný štýl / Zimné počasie ovplyvňuje naše správanie
Zimné počasie ovplyvňuje naše správanie

Zimné počasie ovplyvňuje naše správanie

Keby sa spýtate školopovinných detí, či sa tešia zo zimného počasia, určite by vám odpovedali, že tešia. Zato mamičky malých detičiek, ale aj tých školopovinných krútia hlavami nad touto zimou. Je dlhá, studená a slnko vykúka len málokedy. Ešte sa k tomu pridajú krátke dni a niet sa čo čudovať, že naša nálada je na bode mrazu. Aj vy ste pocítili zmeny vo svojom správaní?

Máte pocit, že sa vám chce stále spať? Deprimuje vás neustále chladné počasie? Nebojte sa. Nie ste v tom sami. Zimné počasie ovplyvňuje správanie každého z nás, najmä ale detí a starých ľudí, ktorí sú mimochodom náchylnejší aj na choroby. Ako ale bojovať proti tomuto počasiu? Skúste takto.

Prechádzky cez víkendy

Nech už máte akýkoľvek vek, vyberte sa aspoň na hodinovú prechádzku počas víkendu. Teda vtedy, ak ste doma a nepracujete. Stačí, keď sa poprechádzate v blízkosti svojho domova. Vybehnite sa prejsť k rieke, jazeru, na blízky kopec. V najlepšom prípade vylezte na blízky turistický vrchol. Samozrejme sa nezabudnite poriadne naobliekať, aby ste namiesto relaxu v prírode nechytili chrípku. Ak vám zdravie slúži a radi športujete, skúste počas zimy behávať.

Žiadne sociálne siete, otvorte knihy

Aj sociálne siete majú vplyv na naše správanie. Cez zimu, kedy prakticky nemôžeme robiť vôbec nič na vonku, trávime viac času pri počítači, na internete a na sociálnych sieťach. Čím dlhšie sme na sociálnej sieti, tým horšie sa cítime. Dajme si príklad: Vaša facebooková kamarátka bola na dovolenke v Alpách a samozrejme sa pochválila fotkou aj na Facebooku. Povedzme si úprimne, nezávideli ste jej ani trošku? Vy ste doma a ona bola na dovolenke…

Vaše správanie, vnímanie okolitého sveta sa zmení hneď, ako otvoríte knižku a ponoríte sa do príbehu. Čas strávený pri knihách nikdy nebol zbytočne zabitý. Možno iba vtedy, ak ste sa učili na skúšku z predmetu, ktorý vás nebavil. Čítajte. Teraz je príležitosť prečítať si knihy, na ktoré ste sa počas roka chystali.

Príjemná hudba

Zase ste prišli z práce a čaká vás doma upratovanie a nič iné len upratovanie? Nudné stereotypné činnosti nám veru nepridávajú na nálade. Ak si pustíte do pozadia príjemnú hudbu, upratovanie a aj iné činnosti, ktoré z duše nenávidíte, vám pôjdu lepšie.

Scroll To Top