Free songs
Home / Bývanie / Čo by jednoznačne nemalo chýbať v obývačke?
Čo by jednoznačne nemalo chýbať v obývačke?

Čo by jednoznačne nemalo chýbať v obývačke?

Za azda najväčšiu miestnosť celej domácnosti, nezávisle od toho, či bývate v dvojizbovom byte, alebo vo veľkom poschodovom rodinnom dome, považujeme obývaciu izbu. Je to miestnosť, kde prijímame návštevy, stretávame sa s rodinou a pozeráme svoje obľúbené televízne programy. Zariadiť obývaciu izbu nie je také jednoduché, ako by ste si spočiatku mysleli. Vyžaduje si to veľkú dávku trpezlivosti. Ak očakávate, že behom pár dní nájdete vhodnú obývaciu stenu a iné doplnky do obývačky, tak ste na veľkom omyle. V tom zhone dokážete zabudnúť aj na tieto možno banálne, ale zato dôležité veci, ktoré jednoducho neodmysliteľne patria do obývačky.

Barové skrinky

Ste prekvapení? Aj barové skrinky patria neodmysliteľne do obývacej izby. Ako sme už vyššie spomínali, obývačka je miesto, kde sa budete stretávať s rodinou a priateľmi. Preto je nutné mať nablízku barovú skrinku s chutným vínkom, dobrou whisky alebo kvalitnou domácou pálenkou. Barové skrinky sa snažte farebne a materiálovo zladiť s obývacou stenou.

Taburetka, podsedáky

Keď vám príde väčšia návšteva a vám sa nechce všetky jedálenské stoličky prenášať z kuchyne do obývačky, odporúčame vám mať buď v samotnej sedacej súprave, alebo vedľa nej podsedáky. Klasické podsedáky, ktoré sa dávajú najmä na nečalúnené stoličky, sú veľmi užitočné v prípade, ak máte na návšteve aj rodinky s deťmi alebo ak chcete uvoľniť svojim hosťom miesto na sedacej súprave.

Aj taburetka je skvelé miesto na sedenie. Tie však zaberajú podstatne viac miesta, ako podsedáky, čiže si ich jednoducho nebudete môcť dovoliť kúpiť vo veľkom množstve.

Lampičky

Najmä počas zimy, kedy je svetla cez deň pomenej ako cez leto, je potrebné zabezpečiť dostatočné osvetlenie celej obývacej miestnosti. A ako túto miestnosť osvetlíte? Cez deň tým, že vyhrniete žalúzie a podvečer/ večer, že si zasvietite lampu. Kľudne si do obývacej miestnosti zabezpečte viac menších lampičiek, ktoré presvetlia každý kút. Viacero zasvietených lampičiek tak dotvorí atmosféru.

Scroll To Top