Free songs
Home / Cestovanie / Predstavuje pre vás balenie na dovolenku stres? Uľahčite si to

Predstavuje pre vás balenie na dovolenku stres? Uľahčite si to

Letné prázdniny už pomaly začali a vy už premýšľate nad tým, koľko dní vám ešte ostáva do odletu na dovolenku? Už teraz vám zviera žalúdok, pretože veľmi dobre viete, že vám toho ešte veľmi veľa chýba, ale nemáte času nazvyš, pretože práca volá? Poradíme vám spôsob, ako si balenie uľahčiť, zvládnuť ho ľavou zadnou.

Na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky?

Nerobte to na poslednú chvíľu

Balenie sa večer predtým je azda to najhoršie, čo môžete urobiť. Na balenie si vyhraďte podstatne viac času. Tak 2-3 dni predtým, ako odletíte, si začnite kôpkovať veci, ktoré by ste si chceli vziať na dovolenku. Rozhodne toho neberte zbytočne veľa. Vyberajte také oblečenie, ktoré sa bude dať ľahko kombinovať s rôznym iným oblečením. Napríklad také džínsové kraťasy sa hodia k úplne hocičomu, preto ak ich máte, nezabudnite si ich.

Nerobte všetko na poslednú chvíľu. Spôsobíte si tak stres a vďaka tomu si môžete zabudnúť aj veci, na ktoré by ste nemali v žiadnom prípade zabudnúť – napríklad peniaze a doklady.

Oblečenie na počet dní

Týmto pravidlom sa riadi množstvo dovolenkárov. Pokojne sa ním môžete riadiť aj vy. Uvedomte si však, že niektoré veci si môžete aj preprať. Napríklad také ponožky, podprsenka a nohavičky bez najmenších problémov. Rozhodne si baľte také veci, ktoré nemusíte hneď po vybalení na dovolenke žehliť.

Čo sa týka obuvi, stačia vám jedny univerzálne dámske sandále, jedny gumené šľapky a jedny tenisky (najlepšie tenisky slip on).

Scroll To Top