Free songs
Home / Deti / Pre niekoho nezmyselná hračka, pre iných pomôcka proti stresu
Pre niekoho nezmyselná hračka, pre iných pomôcka proti stresu

Pre niekoho nezmyselná hračka, pre iných pomôcka proti stresu

Vždy sa dostane na trh nejaká novinka a vec, ktorá dokáže zasiahnuť masy ľudí a v niektorých prípadoch opantať aj ich zmysly. Dalo by sa povedať, že je to vždy veľký boom, ktorý v priebehu niekoľkých mesiacov ale rýchlo opadne. Ako to bude v tomto prípade uvidíme asi neskôr.

Zdanie klame

V súčasnosti začína trhu kraľovať rotujúca hračka, v ktorej zmysel používania mnohí z nás nevedia nájsť. Dokonca ani ako hračka, ktorá by mala zabaviť naše deti, nám to nakoniec nepríde príliš logické. Veď je to len točivý pohyb, ktorý je založený na bežnom princípe točivého sa ložiska.

Nikdy by ste však nemali hodnotiť veci, o ktorých príliš veľa neviete. Pokiaľ zoberiete do rúk túto hračku, môže sa vám dostať veľmi rýchlo pod kožu. Ukázalo sa, že táto “vec” v podstate neslúži len deťom. V zahraničí ju dokonca využíva oveľa viac dospelých ľudí.

Pýtate sa prečo?

Určite ste sa už neraz pristihli pri tom, ako ste pri práci a inej činnosti začali šťukať perom. Niektorí ľudia si dokonca vedia poklopkávať nohou a jemne klopkať prstami po stole. V podstate je to spôsob vyrovnávania sa so stresom a nervozitou. A podobne to funguje podľa psychológov aj pri tejto hračke.

Dokonca ani antistresové maľby sa nedokázali ubrániť príchodu “fidget spinner”, tak sa nazýva táto údajne upokojujúca hračka. Špeciálny názov by sme v našom jazyku asi hľadali ťažko, pre detailistov tu existuje prekladač, no v obchode si ho kúpite asi pod týmto označením najrýchlejšie.

“Fidgeting” môže upokojovať aj dospelých

Ako sme už spomínali, podstatou je rotujúci moment, no hračkou môžete aj hádzať, dokonca ju využiť aj ako otváranie fliaš. Upokojiť by vás malo točenie. Vďaka prevedeniu, špeciálnym farbám a tvarom sa vytvára zaujímavý efekt, ktorý sa pri točení vytvára.

“Fidgeting” môže upokojovať najmä ľudí, ktorí sú príliš hyperaktívni a nepokojní, to isté platí samozrejme aj pre deti. Na známom celosvetovom internetovom obchode sa dokonca táto hračka dostala k 10 najpredávanejším na svete.
Nič sa vám nestane, keď si vyskúšate pôsobenie spomínaných účinkov aj na vás a v najbližšej dobe si kúpite túto zaujímavú vecičku. Pokiaľ to má prospieť vašej psychike, je to vždy lepšia cesta, ako drogy, alkohol a cigarety, ktorých návykovosť je pre vaše telo a myseľ oveľa viac devastujúca.

Scroll To Top