Free songs
Home / Cestovanie / Plánujete dovolenku vlastným autom?

Plánujete dovolenku vlastným autom?

Na dovolenku sa veľmi teší každý člen našej rodiny. Stresu sa však nevyhneme. Začína to často už samotným nákupom potrebných drobností, kedy len bezradne hľadáme správny prípravok, či veľkosť balenia. Množstvo drobností, na ktoré musíme myslieť nám taktiež na pohode veľmi nepridá. Tomuto sa vyhnúť nedá, no s dobrým plánom sa to zvládnuť dá. Aj v prípade, že čakáte na výhodný last minute, predsa môžete mať všetko potrebné nakúpené už v predstihu.

Dopredu si aj premyslite, aké oblečenie si budete brať. Zvážte potrebné množstvo, ale počítajte najmä s tým, aby bolo pred cestou vypraté, vyžehlené a pripravené do kufra.

Stres nám spôsobuje aj samotná cesta za oddychom. Myslíme na to, či sme niečo nezabudli, alebo či niečoho nemáme príliš, no ak cestujete aj vlastným autom, starosti máte počas celej cesty. Podobným starostiam s batožinou predídete, ak balenie kufrov nebudete brať na ľahkú váhu a doprajete si dostatok času. Pár dní pred cestou skontrolujte aj auto, nielen jeho technický stav, či plná nádrž je dôležitá. Ak máte v jeho kufri niečo, čo na dovolenke zaručene nepotrebujete, uložte to do garáže. Skontrolujte aj obsah autolekárničky, ak niečo chýba, máte poslednú možnosť to doplniť.

Aby ste si zbytočne nebrali veľa vecí, skúste všetko uložiť na jednu kopu. Ak sa Vám toho zdá príliš, zredukujte to. Takto pripravení si všetky kufre dajte do auta aj niekoľko hodín vopred. Môžete si tak ešte oddýchnuť, prípadne pospať a po prebudení budete pripravení ihneď vyraziť.

Keď budete veci pratať do auta, myslite na to, kedy ich asi budete potrebovať, aby sa Vám nestalo, že doklady budete na hraniciach hľadať na dne kufra. Všetko potrebné vrátane dokladov, jedla a nápojov aj dezinfekčných prípravkov majte po ruke. V aute sa Vám bude hodiť aj deka a baterka.

Scroll To Top