Free songs
Home / Cestovanie / Dovolenkujte s deťmi

Dovolenkujte s deťmi

Dovolenka s deťmi je o niečo náročnejšia. Musíte sa vysporiadať s množstvom otázok a vysvetľovať, prečo si nemôže vziať všetky obľúbené hračky. Najčastejšie s rodinou využívame vlastné auto. Ponúka pohodlie aj možnosť plne sa prispôsobiť osobitým potrebám Vášho dieťaťa. Pred cestou si však premyslite, ako deti zabavíte. Jednou z možností je cestovať v noci, kedy deti prespia celú cestu a máte tak o starosť menej. Nie každému však vyhovuje tento čas, hrozia nehody a spánkový deficit pocítite aj na dovolenke. Ak teda uprednostňujete cestovanie cez deň, nájdite spôsob, ako deti upútať hrou, inak budete celú cestu počúvať len krik, plač a hádky. Neustále otázky typu „kedy tam už budeme“ taktiež na dovolenkovej nálade nepridajú. Pochopte však, že deti sa počas dlhej jazdy nudia.

Pre Váš pokoj poslúžia nielen detské hračky, tie však vyberajte tak, aby ste nemuseli každú chvíľu zastavovať a hľadať postrácané topánočky pre bábiku. Staršie deti zabavia aj hry, ktoré využijete na ceste. Napríklad počítajte autá, zhovárajte sa kam asi cestujú ostatní, prípadne čo urobíte ako prvé keď dorazíte do cieľa.

Všetkým členom posádky však prospejú pravidelné prestávky. Aj počas cesty si môžete robiť zastavenia na zaujímavých miestach, či detských ihriskách. Cesta síce bude trvať dlhšie, pre deti to však bude oveľa zaujímavejšie a ubehne im rýchlejšie.

Nech už cestujete kamkoľvek, nemali by ste zabudnúť na poistenie ale aj vhodné lieky pre deti. V zahraničí je návšteva lekára finančne náročnejšia, a tak aspoň s drobnými problémami si poraďte sami.

Scroll To Top