Free songs
Home / Auto-moto / Nové alebo ojazdené auto? Výhody kúpy nového vozidla vás presvedčia

Nové alebo ojazdené auto? Výhody kúpy nového vozidla vás presvedčia

Chystáte sa kúpiť nové auto? Mali by ste sa zamyslieť nad tým, či investujete do vozidla, ktoré práve vyšlo z linky, alebo stavíte na automobil, ktorý už pred vami niekto používal.

Samozrejme, záleží aj na tom, či sa rozhodujete podľa ceny alebo sú pre vás podstatné aj iné kritériá. Nielen odborníci tvrdia, že sa oplatí uprednostniť kúpu nového auta. Prečo? Toto sú podstatné dôvody! 

S novým vozidlom nekupujete mačku vo vreci

Zabudnite na skryté závady, stočené kilometre a mnohé iné ťažkosti, ktoré často sprevádzajú kúpu jazdeného vozidla. Nie je ničím výnimočným, keď vám bývalý majiteľ auta zatají havárie a opravy, ktoré do značnej miery ovplyvnili chod motorového vozidla. Ak však kúpite nové auto, nehrozia vám „naťahovačky“ s osobou, ktorá vám auto predala, ani žiadne nepríjemné prekvapenia, ktoré môžu pri staršom vozidle znamenať vyradenie z chodu na niekoľko týždňov. Za nový voz si síce priplatíte, no práve istota a spoľahlivosť sú základnými faktormi, ktoré sú na cestách doslova na nezaplatenie. 

Záruka je alfou a omegou

Ďalšou veľkou výhodou pri kúpe nového auta je záruka, ktorá vám pokryje servisné náklady. Vedeli ste, že si ju za poplatok môžete predĺžiť aj na viac ako štyri roky? A dokonca, ak nastanú technické problémy, ktoré ste nespôsobili vy, hradí ich výrobca vozidla. Vďaka tomu sú vaše servisné náklady počas záručnej doby takmer nulové.

Nové auto ponúka možnosti

Pri kúpe nového automobilu máte prakticky neobmedzené možnosti – nie ste limitovaní ponukou jazdených vozidiel na trhu. Môžete si vybrať farbu, veľkosť diskov, technologické vybavenie, dokonca i materiál poťahov podľa vašich preferencií a rozpočtu. Okrem toho si kupujete auto s najnovšími systémami a riešeniami, ktoré zvyšujú aj vašu bezpečnosť alebo spotrebu paliva. A to je investícia, ktorá sa rozhodne oplatí. 

Motoru dáte dušu vy

Ak je motor vozidla nesprávne zabehnutý, môže to viesť k zvýšenej spotrebe paliva aj oleja. Pri kúpe nového vozidla ste rozhodujúcou osobou vy. Ak budete dodržiavať jednoduché rady, počas prvých pár tisíc kilometrov motor zvládnete správne zabehnúť. Znížená spotreba a je tiež dobrým dôvodom, prečo si zaobstarať nové auto.

Scroll To Top