Free songs
Home / Tipy & triky / Filter pevných častíc je drahá súčiastka. Ako predísť jeho poškodeniu?

Filter pevných častíc je drahá súčiastka. Ako predísť jeho poškodeniu?

V súčasnej dobe na slovenských cestách jazdí bez filtra pevných častíc zhruba milión áut, čo je vskutku alarmujúce číslo, keď vezmeme do úvahy, že vozidlá bez spomínané súčiastky znečisťujú životné prostredie. Veľa vodičov filter odstraňuje zo svojich automobilov, keď sa pokazí, pretože jeho výmena sa šplhá na tisíce euro. Pritom sa ale vystavujú riziku obrovských pokút.

Pokiaľ chcete predchádzať takým problémom, odporúčame objednať sa preventívne na čistenie DPF filtra. Akonáhle začne padať motor do núdzového režimu, chce vám tým automobil niečo naznačiť. Zrejme sa jedná o zlý DPF filter, no v servise to riešia výmenou, pritom renovácia DPF je cenovo prijateľnejšia cesta.

Auto bez DPF filtra je ekologická katastrofa

Keď vozidlo s dieselovým motorom nemá DPF filter, stáva sa z neho doslova ekologická katastrofa, pretože produkuje obrovské množstvo nebezpečných pevných častíc. Podľa prieskumu je na ceste každé piate auto bez DPF filtra, na čo si chce Ministerstvo dopravy posvietiť. Takýto automobil nesmie prejsť technickou kontrolou. Ešte navyše by ste mali mať na pamäti, že takýto automobil ani nepredáte, pretože je bazáru neprijmú.

Zanesený filter stačí vyčistiť

Hoci je DPF filter zanesený, nemusí dôjsť k okamžitej výmene, pretože niektoré firmy ponúkajú čistenie DPF. Vykonáva sa špeciálnym prístrojom. Čistenie zaberie zhruba tri hodiny, pričom technik ešte vykoná výmenu motorového oleja, skúšobné meranie a jazdu, aby zistil, že čistenie filtrov pevných častíc prebehlo v poriadku.

Objednajte sa na čistenie DPF čo najskôr, ak ste zaznamenali nejaké zmeny s vozidlom, ktoré spôsobuje práve špinavý filter. Čím skôr totiž začnete situáciu riešiť, tým lepšie. Predĺžite tým celkovo životnosť samotného plechového miláčika.

Scroll To Top