Free songs
Home / Tipy & triky / Ako zvládnuť časovanie slovies pri učení cudzích jazykov
Ako zvládnuť časovanie slovies pri učení cudzích jazykov

Ako zvládnuť časovanie slovies pri učení cudzích jazykov


Ak vám robí problém časovanie slovies, aj keď ste sa poctivo snažili pripravovať sa a stále nevidíte potrebné výsledky, napadlo vás zamyslieť sa aj nad tým, či by práve vám nevyhovoval úplne iný spôsob učenia? Odlišný od toho, ktorý ste doteraz praktizovali?

Tí, ktorí si v jazyku prestali veriť, veľmi často vidia chybu v sebe. A tiež veľmi často mylne prepadajú beznádeji z dôvodu, že si začnú myslieť, že na daný jazyk asi nemajú talent. Lenže ono to tak byť vôbec nemusí. Mozog je často unavený stále rovnakou nezáživnou formou výkladu a dokáže sa skutočne aktívne zapojiť len po určitú dobu. Preto si pri monotónnom výklade bez dostatočnej aktivity nedokážete spojiť veľa dôležitých vecí a neviete ich potom používať.

To sa týka aj časovania slovies. Či už sa učíte angličtinu pre samoukov alebo akýkoľvek iný jazyk, pravidlá sú rovnaké. Aj keď si možno slovesá pri prvotnom výklade zapamätáte, bez poriadneho precvičenia vám z hlavy vymiznú rovnako tak rýchlo, ako sa vám tam objavili. A to je strašná strata času, ktorý v dnešnej dobe asi nikto z nás nemá nazvyš. Je potrebné v učení nielen nachádzať zmysel, ale predovšetkým sa vyhnúť doslova bezmyšlienkovitému bifľovaniu.

Keď zájde celá situácia tak ďaleko, že danú problematiku vzdáte a poviete si, že sa nejako dohovoríte aj bez toho, aby ste zvládli časovanie slovies, dostanete sa v budúcnosti do problému. Začnete sa pri rozhovoroch zasekávať a vaše sebavedomie pre konverzáciu v cudzom jazyku utrpí veľký úder.

Nevzdávajte to, skúste to skrátka inak

Má potom také učenie vôbec zmysel? Odpovedzte si sami. Rezignácia k ničomu dobrému nevedie. Preto akonáhle pocítite, že to ide s učením príliš pomaly, porozmýšľajte nad zmenou. Stagnácia nikdy ničomu nepomôže, len daný problém prehĺbi a oddiali riešenie, ktoré je vždy potrebné. Ak však budete stagnovať príliš dlho, možno vzdáte učenia úplne. A to predsa vôbec nie je nutné.

Prečo si tak krásny jazyk nechať znechutiť tým, že ste napríklad len na prvýkrát nenarazili na systém učenia, ktorý vám nevyhovoval. Uvidíte sami, aký je to nezmysel. Dôležité je nevzdávať to a nájsť si niečo lepšie. Nejaký rýchlejší spôsob precvičovania, ktorým sa vám slovesá natrvalo zapíšu do pamäte. Skúste napríklad tento nástroj na časovanie slovies. Môžete si tam precvičovať niekoľko jazykov naraz. Veľmi rýchlo sa pohnete ďalej a už za chvíľku budete hovoriť tak plynule, ako by vás ani vo sne nenapadlo.

Teraz máte šancu urobiť rozhodnutie, ktoré zmení vašu budúcnosť. Len tí, ktorí sa odhodlajú, sa stávajú úspešnými, tak je to vlastne v celom živote. Investujte do vášho vzdelania a nehovoríme tu len o peniazoch. Veď spomenutý nástroj na časovanie slovies je zdarma. Tak nestrácajte čas a poskočte vo svojej úrovni cudzieho jazyku na novú úroveň.

Scroll To Top