Free songs
Home / Šport / Nemáte čas športovať? Prechádzajte sa!
Nemáte čas športovať? Prechádzajte sa!

Nemáte čas športovať? Prechádzajte sa!

O nutnosti hýbať sa už vieme všetci. Nielen ak chcete schudnúť je pohyb nevyhnutný, ale je preukázané, že ak sa pravidelne hýbeme sme menej náchylní aj na iné ochorenia.

Ak sa teda chcete vyhnúť nielen horšiemu zdraviu vo vyššom veku, ale napríklad aj chrípkovej epidémií, je jednoznačne pohyb na čerstvom vzduchu tou správnou voľbou pre Vašu imunitu. V poslednom období rastie záujem o beh, no ani tento šport nie je pre každého a pozor by si mali dávať najmä tí, čo majú problémy s kĺbmi a nadváhou. Ide totiž o nemalú záťaž, ktorá sa neskôr môže prejaviť na nepríjemných bolestiach nielen svalov ale najmä kĺbov.

Majte pohyb, prechádzajte sa

Majte pohyb, prechádzajte sa

Ani toto by však nemala byť výhovorka, prečo sa pohybu vyhýbať celkom. To pre naše zdravie nie je dobré, no neraz je problém nájsť to pravé pre každého z nás. Ideálnym pohybom, ktorý si nevyžaduje veľkú námahu je chôdza. Často stačí len pár minút denne a hneď sa budete cítiť podstatne lepšie. Najlepšie na chôdzi však je, že na ňu nepotrebujeme takmer nič a pokojne ju môžeme vykonávať aj popri bežných povinnostiach.

Choďte napríklad každý deň do práce pešo, alebo zvoľte schody pred výťahom a výsledok sa dostaví oveľa skôr, ako by ste čakali. Aj týmto spôsobom môžete zlepšiť svoju kondíciu a pomôcť tak aj svojmu srdcu. Samozrejme, náročnosť treba stupňovať, no vytrvalosť a odhodlanosť sa Vám vyplatí. Napríklad si takto môžete znížiť riziko predčasného úmrtia až o 30 %. Ak už Vám chôdza nepostačuje a zlepšili ste si kondíciu, môžete prejsť na beh, či zvoliť iný šport. Ide teda o výborný začiatok, ako si zlepšiť zdravie.

Na šport často zanevrieme pre nedostatok času. Ak si ho však nenájdete, netreba sa čudovať, že zdravie pôjde rapídne k horšiemu. Avšak aj pri niektorých problémoch je chôdza tou správnou cestou, ako sa dostať zo začarovaného kruhu. Aj takýto pohyb Vám prospeje a nepotrebujete na to veľa. Naviac výsledky sa dostavia už po mesiaci, avšak chôdzi sa musíte venovať aspoň 120 minút týždenne. Počas svojich prechádzok však nezaťažujte myseľ problémami. Užívajte si pokoj aj okolité prostredie.

Tento spôsob oddychu je ideálny najmä pre tých, čo majú sedavé zamestnanie. Nahradíte tak chýbajúci pohyb a prídete na iné myšlienky.

Scroll To Top