Free songs
Home / Zdravie / Nedostatok horčíku má až tretina populácie
Nedostatok horčíku má až tretina populácie

Nedostatok horčíku má až tretina populácie

Horčík či magnézium, k čomu nášmu telu vlastne je? Možná vás prekvapím, ale patrí k najdôležitejším prvkom v našom tele, a pritom každý tretí človek trpí jeho nedostatkom. Aj keď existuje štúdia, ktorá tvrdí, že je to až 50 % obyvateľov Európy. Chýbajúci horčík v tele sa prejavuje rôzne, nikdy však nie príjemne.

Až stovky rôznych interakcií pri fungovaní nášho tela sa nedokážu obísť bez horčíku. Podceňovať jeho nedostatok sa neoplatí. Aj keď zistiť, či nám nechýba, nie je zas tak ľahké. Chýbajúci minerál sa však vie prejaviť veľmi nepríjemne. Často nespavosťou, zmenou nálad, podráždenosťou až depresiami. Typické bývajú svalové kŕče pri športe, ale aj samovoľné, predovšetkým v noci. Bez dostatku horčíku v tele nám špatne trávi, môže sa objaviť búšenie srdca až arytmia, dokonca astmatické záchvaty. Chýba nám tiež energia.

Kto trpí nedostatkom horčíku najviac?

Vitamíny a minerály ovplyvňujú naše zdravie aj krásu. Existujú skupiny ľudí, ktorým niektoré dôležité látky chýbajú vo väčšej miere. Pokiaľ ide o horčík, ten chýba najčastejšie športovcom, diabetikom, ľuďom s nadmernou konzumáciou sladkostí a sacharidov obecne (napríklad v podobe bielej múky), chýba tiež pravidelným či nadpriemerným konzumentom alkoholu. Horčík je dnes v strave nedostatkovým hlavne kvôli zmenám pestovateľských technológií. Chýba v pôde, nedostane sa tak do plodín, a nakoniec je nedostatkovým aj v našom tele. Doplnia ho našťastie kvalitné výživové doplnky. Horčík za výbornú cenu ponúka český výrobca doplnkov stravy, firma Naturvita. Tá sa špecializuje na prírodné produkty. Na Slovensko ich dováža Happy Trade a výrobok Horčík 200 kúpite v online lekárni Greenlike. Zaujímavou je tiež kombinácia horčíku s draslíkom v produkte Draslík+Horčík 40mg 60tab.

TIP: Vedeli ste, že nedostatok horčíku môže spôsobiť aj vypadávanie vlasov? K prípravku Horčík 200 si kúpte taktiež Biosil na vlasy a nechty 60tab. S týmito dvomi výživovými doplnkami dostanú vaše vlasy všetko, čo potrebujú pre svoj zdravý rast a dokonalý vzhľad.

Scroll To Top