Free songs
Home / Zdravie / Naučte sa zdravo jesť. Budete mať viac energie.
Naučte sa zdravo jesť. Budete mať viac energie.

Naučte sa zdravo jesť. Budete mať viac energie.

Vyčerpanosť sa pomaly plazí k vám. Chcete mať energie viac ako všetci ostatní okolo vás? Skúste sa riadiť týmito radami a uvidíte, že všetka energia bude prúdiť len k vám. Cíťte sa opäť fit a zatočte s jarnou únavou, ktorá skôr čí neskôr určite dorazí.

shutterstock_129949730

Máte radi sladkosti? Nahraďte ich.

Pre milovníkov sladkostí máme zlú správu. Vedeli ste o tom, že vaša milovaná čokoláda vám spôsobuje tráviace ťažkosti? Vedeli ste o tom, že to akné, čo máte na tvári, nie je z nesprávneho čistenia pleti? Za všetko môžu sladkosti. Aj keď sa hovorí, že čokoláda vám dodáva energie, vyhnite sa jej čo najviac ako sa dá. Skúste ju nahradiť napríklad ovocím. Jablká, hrušky, slivky, jahody. Práve tieto pochutiny s množstvom vitamínov vám dodajú viac energie ako hocijaká sladkosť. Myslite na svoj žalúdok a aj na svoje zuby. Vrhnite sa do ovocia, ktoré vám dokáže všetky sladkosti sveta nahradiť.

Aj zelenine sa nevyhýbajte

Sladkosti dokážu nahradiť rôzne druhy ovocia. Ako to je potom ale so zeleninou? Aj zelenina je bohatým zdrojom energie. Skúste si napríklad k dobrému dusenému mäsku dať namiesto vysmážaných zemiakov dobrý zeleninový šalát. Odporúčame dobrý grécky šalát, do ktorého sa pridáva aj vynikajúci syr Feta. Táto energická bomba ušetrí aj váš žalúdok. Ak by sme vám mohli odporučiť jednoznačne nekombinujte vyprážané mäso s vyprážanou prílohou (so zemiakmi). Skúste si dať buď dusené mäso s pečenými zemiakmi alebo vyprážané mäso s varenými zemiakmi. Práve takéto kombinovanie vám nezaťaží žalúdok.

Naučte sa jesť ryby

Smrdia vám ryby? Naučte sa ich jesť. Práve ryby, ktoré obsahujú vitamíny skupiny B, ktoré sú prospešné pre organizmus. Napríklad B12 podporuje správnu funkčnosť nervového systému. Podaktoré ryby zlepšujú krvný tlak. Naučte sa jesť túto pre organizmus prospešnú potravinu. Zabezpečte si viac energie práve konzumáciou rýb.

Scroll To Top