Free songs
Home / Komerčné články / Na čo by ste si mali dávať pozor pri kúpe náramku
Na čo by ste si mali dávať pozor pri kúpe náramku

Na čo by ste si mali dávať pozor pri kúpe náramku

Nájsť to, kto ako prvý začal nosiť náramky, je podobne ľahké ako nájsť 20 centovú mincu na dne Mariánskej priekopy. Je to prakticky nemožné. Archeológovia objavili dôkazy, že v Egypte, Číne a Mezopotámii sa mohli nosiť náramky už pred viac ako 7 000 rokmi. Pradedovia náramkov neboli z kovu, prvé pokusy boli z trávy, vetvičiek a mušlí. Náramky tak, ako ich poznáme dnes, sa začali vyrábať až s príchodom doby bronzovej približne 2000 rokov pred Kristom. A čím by ste sa mali riadiť pri ich kúpe?

shutterstock_265250882

Veľkosť náramku

Základom je určiť správnu veľkosť. V kamennom obchode to nie je problém, tam si to vyskúšate naživo. Ale ako zistiť veľkosť, keď chcete objednávať cez internet? Najjednoduchšie je zobrať si krajčírsky meter a odmerať si zápästie. Nemáte krajčírsky meter? Môžete improvizovať, odstrihnite si prúžok papiera, omotajte si ho okolo zápästie a perom si urobte značku. Potom papierik odmerajte pravítkom alebo metrom. A keď nemáte ani ten, choďte do obchodu. Samozrejme, že obvod vášho zápästia nie je aj veľkosťou vášho náramku. Pripočítajte k tomu 2,5 – 3,5 cm, podľa toho, ako veľmi chcete mať náramok na ruke voľný. Až toto číslo je správna veľkosť náramku.

Hmotnosť náramku

Hmotnosť náramku nikdy nesmie byť taká, aby vás to obťažovalo či nebodaj unavovalo. Niekto má radšej ťažké náramky, ktoré na svojej ruke cíti, iný má radšej ľahké, o ktorých ani nevie. Toto je čisto o vašich preferenciách. Je však dôležité, aby bol náramok z kvalitného materiálu. Pretože by bola škoda, keby ste si našli svoj vysnívaný náramok a po pár týždňoch nosenia by sa vám pokazil alebo zošúchal.

Rôzne štýly náramkov

Náramok by ste v zásade mali prispôsobiť svojmu outfitu. Takže pri kúpe nezáleží na tom, aký štýl si vyberiete. Môže byť pletený, plastový, drevený, strieborný, zlatý či z chirurgickej reťaze. Dôležité je však to, aby ste si k nemu obliekli vhodný outfit, s ktorým bude ladiť. Toto je jediné pravidlo, ktorého by ste sa mali držať, všetko ostatné záleží na vašom vkuse.

Scroll To Top