Free songs
Home / Móda a krása / Lupiny – veľký nepriateľ vlasovej pokožky
Lupiny – veľký nepriateľ vlasovej pokožky

Lupiny – veľký nepriateľ vlasovej pokožky

Aj vaša pokožka začína frflať, pretože ju zavalilo veľké množstvo lupín? Nedávno ste ich ešte nemali a teraz sa nahrnuli vo takom množstve, že si s nimi neviete poradiť? Dáme vám zopár rád ako si s týmto nepriateľom poradiť. Nechcete sa už spoliehať na drahé šampóny, ktoré vám doteraz nepomáhali? My vám dáme zopár domácich rád, vďaka ktorým vaše lupiny zmiznú z vašej hlavy. To predsa chcete, nie?

 

Lupiny - veľký nepriateľ

Lupiny – veľký nepriateľ

Vajíčka

Počuli ste o tom, že vajíčka pomôžu v boji proti lupinám? Stačí ak si zopár vajíčok rozbijete do pohárika, rozšľaháte, vezmete hrebeň a pomaličky si nimi začnete premasťovať vlasovú pokožku. Takýmto experimentom zvláčnite vašu pokožku. Je však lepšie, keď si niekoho privoláte, napríklad kamarátku alebo maminu. Lupiny na vašej hlave nebudú vôbec spokojné, avšak vaša pokožka sa vám odvďačí. Po premastení pokožky nechajte vajíčka chvíľu pôsobiť. Po pol hodine si hlavu umyte šampónom tak ako vždy.

Počuli ste o tom, že aj cibuľa vám pomôže k zdravej pokožke na hlave?

Zdravá cibuľa

Cibuľka je sama o sebe veľmi zdravá. Pridáva sa ako prísada do jedál, avšak vy ju môžete použiť aj proti rozmnoženým lupinám na vašej hlave. Ako? Stačí ak si cibuľu postrúhate tak, aby ste z nej vytvorili hustú kašičku. Túto kašičku potom nanášajte na postihnuté miesta. Následne ju nechajte aspoň hodinu pôsobiť. Je dosť pravdepodobné, že vám táto maska bude kriviť nos, avšak neobávajte sa. Máme pre vás riešenie ako tento nepríjemný zápach zneutralizovať. Stačí ak si spravíte citrónovú vodu, ktorú si vylejete na hlavu potom, ako si spláchnete cibuľovú kašičku čistou vodou. Úplne jednoduché! Uvidíte, že po prvom použití zbadáte pozitívne výsledky.

Ak však chcete predísť tvorbe lupín, skúste sa zamerať na jednu dôležitú vec pri umývaní vlasov. Akú?

Na čo sa treba zamerať, aby ste predišli tvorbe lupín?

Ak chcete mať zdravú vlasovú pokožku, zamerajte sa pri umývaní vlasov na správnu teplotu vody. Čo myslíme pod pojmom – správna teplota vody? Pri umývaní by ste mali používať letnú vodu – ani nie príliš teplú, ani nie príliš studenú. Teplá voda vlasovú pokožku nielen dráždi, ale aj vysušuje. Vysušovaním pokožky sa začínajú tvoriť lupiny. Preto robte všetko preto, aby teplota vody bola ideálna. Chcete predsa spraviť rázny koniec lupinám – nepriateľom vlasovej pokožky, no nie? Tak sa nechajte inšpirovať našimi typmi. Tie vám dopomôžu k zdravej hydratovanej vlasovej pokožke.

Scroll To Top