Free songs
Home / Komerčné články / Aby si Váš obed hostia zapamätali
Aby si Váš obed hostia zapamätali

Aby si Váš obed hostia zapamätali

Každý z nás potrebuje občas zapôsobiť na hostí pri dobrom obede, preto by mal dodržať určité pravidlá stolovania, ktoré jednoznačne napomôžu k úspechu.

shutterstock_170375717

Správny jedálenský stôl

Ak chcet rozvíriť dobrú diskusiu po obede, či večeri, stôl by rozhodne mal byť tomu prispôsobený. Potrebujete, aby sa každý cítil príjemne a mohol vnímať ostatných hostí priamo pohľadom a nezostal „na rohu,“ vynechaný z hlavného prúdu programu. Preto je vhodné, aby ste svoj jedálenský stôl prispôsobili miestnosti a ľuďom, čím sa Váš úspech ako hostiteľa určite zvýši mnohonásobne viac. I hanblivejší hostia najpríklad pri okrúhlom stole budú zapojení do diskusie a ich dojem y celej akcie bude následne príjemnejší.

Zaujímavý program

Samozrejme k dobrému vybaveniu patrí i Vaša aktivita hostiteľa, keď budete musieť vymyslieť program pre svojich hostí. Ich celkový dojem je tvorený tým, ako sa zabávali u Vás, preto nezabudnite i na túto stránku. Deň pred strenutím sa zamyslite poriadne, aké témy budete u jedálenského stolu preberať (aby neboli veľmi provokatívne voči niektorým, či urážajúce), prípadne aké aktivity po dezerte uskutočníte na vylepšenie celkovej nálady a zanechanie najlepších spomienok.

Vybavenie stola

U niektorých často zanedbaná stránka, no jednoznačne jej nedostatky sa prejavia na celkovom dojme z hostiteľa. Nechcete predsa, aby sa Vaši hostia stále pýtali o ďalšie predmety, ktoré Vám chýbajú na stole. Rozvrhnite si preto všetko, čo správny jedálenský stôl potrebuje pre pohostenie, a majte všetky nutnosti pripravené na stole, prípadne v jeho blízkosti, aby ste flexibilne predchádzali otravným situáciam, keď s ahostia niečoho dožadujú. Tým sa myslí správne napočítaný príbor, stojan na servítky so servítkami, špáratká, soľničky a koreničky, či nádobky na ocot alebo olej podľa potreby.

Víno či káva

Samozrejme táto záležitosť závisí od konkrétneho posedenia. Vy už musíte trochu poznať svojich hostí, aby ste vedeli, či majú radšej pohodové posedenie s ukľudňujúcou kávou, či čajom, alebo je správne vybrať aj dobré víno na rozprúdenie debát. Nezabudnite ale, že ako ku káve, tak i k vínu je vhodné mať džbánok s vodou.

Prostredie

Posledným v rade, ale neposledným v dôležitosti je faktor prostredia. Ako samotné usporiadanie jedálenského stolu, tak i výber hostí môže byť výborný, avšak nie vždy to pomôže, keď je zle zvolená miestnosť. Musíte dbať na to, aby bola dostatočne osvetlená, vzdušná (hlavne v letných horúčavách) a nepôsobila ani náhodou zanedbane.Akékoľvek tmavé, dusné, či len trochu zanedbané miestnosti pokazia dojem o Vás.

Rovnako hudba môže byť príjemným rozptýlením, ktorá môže súvisieť i s Vašim programom, prirodzene v závislosti na pozvanej skupine hostí.

www.novynabytok.sk

Scroll To Top