Free songs
Home / Komerčné články / Letné párty viete usporiadať aj za pár eur. Vieme ako na to!
Letné párty viete usporiadať aj za pár eur. Vieme ako na to!

Letné párty viete usporiadať aj za pár eur. Vieme ako na to!

Leto je v plnom prúde, teploty každý deň presahujú 30 stupňov Celzia a slniečko nás volá von. Spraviť si letnú párty pritom vôbec nemusí ísť príliš do peňazí.

Cítite tú vôňu grilovaného jedla? Predstavujete si, ako si s priateľmi vychutnávate slnečné lúče a dlhé letné večery niekde v parku, na záhrade alebo skrátka len tak hocikde vonku? Máte už teraz chuť na osviežujúceho radlera či iné nápoje? Ak áno, nasledujúce tipy vám pomôžu usporiadať letnú párty bez toho, aby ste museli siahať príliš hlboko do peňaženky.

1. Ak nemáte záhradu, vybehnite do parku, na lúku alebo niekam do prírody

Chceli by ste si s priateľmi spraviť párty, ale nemáte priestor? Pochopiteľne, nie každý z nás má záhradu, kam by mohol nerušene zájsť. To však neznamená, že ste odkázaní len na podniky alebo komerčný prenájom priestorov. Nie, peniaze za priestor nemusíte utrácať, je ho totiž všade naokolo viac, než dosť.

Rozmýšľali ste o parku? Alebo o lúke či inom mieste uprostred prírody a rovno za mestom či obcou? Nehovorte nám, že u vás nič také nie je – určite by sa niečo našlo. Nebojte sa trocha pátrať, za ušetrené peniaze to určite stojí. Nezabudnite len na dve pravidlá: nesmie ísť o miesto so zakázaným pohybom verejnosti a určite ho zanechajte v takom stave, v akom ste ho našli.

2. Aj najlacnejší gril na uhlie či brikety splní účel

K letu a k letným párty neodmysliteľne patrí grilovanie. Je síce veľmi efektné na záhradu postaviť nový plynový gril alebo si dať vymurovať na mieru vlastný, ale ruku na srdce – naozaj je to nevyhnutnosť? Podľa nás určite nie a uvidíte, že aj s lacným grilom na uhlie či brikety si užijete skvelé jedlo.

Navyše na rozdiel od „moderného“ grilovania má takýto klasický spôsob jednu veľkú výhodu: atmosféru. Nič sa nevyrovná pôžitku zakladať pahrebu, udržiavať teplo a popri tom popíjať nejaký osviežujúci nápoj. Je to tiež skvelá téma na spoločný rozhovor s priateľmi a uvoľnenie nálady.

3. Spravte si miešané nápoje sami, nemusíte ich kupovať

Miešané nápoje sú čoraz viac obľúbené a to platí nielen o komerčných podnikoch, ale aj o súkromných akciách. Nie každý však má doma všetko potrebné náradie a preto sa veľa ľudí rozhodne kúpiť si v obchode hotový miešaný nápoj. Najčastejšie sa predávajú Mojito, Pina colada alebo typický letný nápoj „Sex on the beach“.

Kto však nechce vyhodiť desiatky € za zopár fliaš takýchto nápojov, môže si koktail pripraviť aj doma. Ak chcete ešte viac ušetriť, nájdite si také koktaily, ktoré majú podobné zloženie – ušetríte na surovinách, najmä na alkoholických nápojoch. V lete je v prvom rade dôležité osvieženie, nie vysoký obsah alkoholu.

4. Sledujte akcie a zľavy

Nielen nápoje, ale aj jedlo je dôležitou súčasťou rozpočtu každej akcie. Prečo neušetriť aj tu? Nemusíte si odoprieť napríklad kvalitné mäso do hamburgerov, pestrý výber zeleniny na grilovanie alebo ochutené  grilovacie klobásky. Riešenie je veľmi jednoduché – sledujte akcie a zľavy.

Ideálnym prostriedkom na to sú letáky, ktoré dnes vydáva každý obchod s potravinami. Že ich nemáte všetky po ruke a v schránke žiadne nie sú? Od toho je tu predsa internet! Ak chcete ušetriť a dopriať si zároveň pestrý výber potravín, skúste napríklad Lidl leták od pondelka. Začiatkom týždňa máva spravidla tie najzaujímavejšie akcie.

5. Bojíte sa zlého počasia? Party stan kúpite už za pár euro

Ak sa bojíte zlého počasia, nemusíte byť nutne odkázaní na podnik alebo prenajatú prestrešenú terasu. Jednoduchý party stan, ktorý vás ochráni pred miernym dažďom, totiž môžete kúpiť doslova za pár desiatok €. Výhodou je, že ho viete použiť viac násobne a teda ušetríte do budúcnosti.

6. Každý môže prispieť niečím iným

Naša záverečná rada znie: buďte kolektív a pomáhajte si. To znamená, že ak niekto nemá napríklad gril, môžete si ho požičať od vášho známeho. To isté platí napríklad aj v prípade party stanu.

Rovnako sa skúste dohodnúť na spoločnom nákupe jedla, prípadne na tom, že každý z partie niečo prinesie. Nebojte sa, že by šlo o prejav „držgrošstva“, ak požiadate ďalších účastníkov oslavy o podobnú pomoc. Naopak, môže vás to ešte viac zblížiť!

Scroll To Top