Free songs
Home / Deti / Ľahký priestranný a pohodlný. 3 dôležité veci športového kočíka
Ľahký priestranný a pohodlný. 3 dôležité veci športového kočíka

Ľahký priestranný a pohodlný. 3 dôležité veci športového kočíka

Výber novej veci nie je jednoduchý, pretože pri ňom musíte zohľadniť niekoľko dôležitých faktov, ak sa jedná o pohodlie a komfort vašej ratolesti, je to omnoho ťažšie, pretože rozhodujete aj za druhú osobu, ktorá si ešte nevie povedať svoj názor. Teda nemôžete sa spoliehať len na dizajn, nutné je samozrejme zohľadniť aj funkčnosť a praktickosť, ktorá bude slúžiť aj do budúcna. V prípade detských kočíkov to môže byť niekedy naozaj veľká veda.

Kočík ktorý spĺňa všetky dôležité parametre

Športové kočíky by mali byť ľahko ovládateľné, odolné a pritom priestranné, pohodlné a vybavené radom užitočných funkcií. Než sa vaše dieťa bude radovať z odrážadla ubehne ešte veľmi veľa času. Preto sa najskôr sústreďte na výber vhodného kočíka, ktorý bude v konečnom výsledku veľmi efektívnou pomôckou aj pre vás.

Stabilita a terén

Prvou vecou, ktorá by mala predchádzať výberu kočíka sú kolieska a ich typ, ktoré zaisťujú základnú stabilitu jeho celkovej konštrukcie. Vždy sa však odporúča pred každou jednou kúpou informovať o špecifickom vyhotovení vybraného modelu.

Veľmi veľa mamičiek si vyberá trojkolku, ktorá je ale určená najmä pre rovné povrchy mestského prostredia. Viac flexibilných možností vám poskytne golfový kočík, ktorý je naozaj ľahký, pohodlne sa ovláda a zároveň nezaberie veľa miesta.

Uskladnenie kočíkov

Ak jazdíte často autom, výťahom alebo máte doma užšie vchodové dvere, dôkladne si overte, či vami vybraný kočík týmto obmedzeniam rozmerovo vyhovuje. Často si v mysli držíte len jeden dôležitý detail (rozmer) a na tie ostatné sa potom samozrejme zabudne, čo vie spôsobiť nemalý problém. Tu by ste mali myslieť aj na jednoduchú a pohodlnú možnosť zloženia a rozloženia kočíka.

Bezpečnosť  a doplnky

Patria sem veci, ktoré zaistia vášmu dieťatku bezpečnosť počas sedenia v kočíku. Musia byť kvalitné, čo oceníte najmä pri náročnejšom teréne. Bezpečnostné pásy, špeciálne popruhy a brzdy kolies. Samozrejmosťou je aj nastaviteľná rukoväť, ktorá sa dokáže prispôsobiť komfortnému ovládaniu kočíka.

Vhodné operadlo chrbta musí byť tiež polohovateľné a nastaviteľné, aby si vaše dieťa v prípade potreby mohlo pohodlne odpočinúť. Moderné sú aj striešky, ktoré nemusia byť priamo súčasťou tohto športového kočíka. Poťah by mal byť odolný proti špine, čo sa rieši jeho snímateľnosťou.

Vzhľad je samozrejme dôležitý tiež, veď kto by nechcel vynikať. V tomto prípade by sme vám odporúčali urobiť menší kompromis medzi spomínaným vzhľadom a praktickosťou. Oceníte to pri dennom používaní kočíka.

Scroll To Top