Free songs
Home / Bývanie / Voda môže spôsobiť nemalé problémy
Voda môže spôsobiť nemalé problémy

Voda môže spôsobiť nemalé problémy

Ak bývate na dome, veľmi dobre viete, že vodnému živlu sa dokážete len ťažko ubrániť. Ak žijete pri vodnom toku, o to viac musíte myslieť na ochranu svojho pozemku a domu. Voda môže spôsobiť nemalé komplikácie. Nevyberá si ročné obdobie. Nevyberá si, či ste na to pripravení, alebo nie. Vodný živel by ste nemali podceniť a práve preto by ste sa mali v prvom rade zaoberať hydroizoláciou strechy.

Zaliate pivničné priestory

Ak máte nízke pivnice a skladujete v nich potraviny, poprípade drevo, rozhodne nepodceňte situáciu najmä po skončení zimy, kedy sa topí všetok sneh a stúpa hladina podzemných vôd. Zaliate pivničné priestory nie sú nič príjemného. Prakticky behom chvíle prídete o potraviny, navlhne vám drevo a všetko čo v pivničných priestoroch skladujete. Ani naplno zapnuté čerpadlo niekedy nedokáže vodu odsať a vy musíte len čakať na to, kým klesne hladina podzemných vôd. Okrem kúpy materiálu na izoláciu balkóna sa nezabúdajte sústrediť ani na ochranu pivničných priestorov.

Kotol majte na vyvýšenom mieste, aby vám ho hladina spodných vôd v prípade povodní nezničila. Investícia do kotla predstavuje pre niektoré rodiny veľkú záťaž, preto už pri stavbe vášho domu myslite na tieto situácie.

Scroll To Top