Free songs
Home / Úspech a podnikanie / Lacné tonery a cartridge do tlačiarní
Lacné tonery a cartridge do tlačiarní

Lacné tonery a cartridge do tlačiarní

Došla vám farba v tlačiarni? Potrebujete toner alebo cartridge a nechcete pri tom míňať desiatky eur? Existuje niekoľko spôsobov, ako pri výbere náplní do tlačiarní ušetriť a my vám priblížime, aké to sú.

shutterstock_370013171

Tonery

Ako ušetriť pri náplniach?

Stala sa tlač neoddeliteľnou súčasťou vašej práce s počítačom? Následne sa potom farby rýchlo míňajú a vy ani nestíhate sledovať, že sú tonery vo vašej tlačiarni opäť prázdne. Nové náplne sú veľmi vysokou investíciou, no existujú aj iné možnosti, ako pri tejto položke ušetriť.

Uvažovať môžete o neoriginálnej alternatívnej voľbe, ktorou sú lacnejšie kompatibilné náplne. Pri výbere však treba myslieť aj na to, aký typ náplne hľadáte. Na trhu je široká ponuka tlačiarní a tiež aj veľký výber náplní do nich. Preto je niekedy ťažké vyznať sa v tom, aká náplň do akej tlačiarne pasuje.

Pri atramentovej tlačiarni

V prípade, že ste majiteľom atramentovej tlačiarne, jej náplňou je cartridge. Ak sa cartridge minie, môžete si kúpiť nový originálny priamo od výrobcu vašej tlačiarne. Cena originálnych cartridgeov je celkom vysoká, čo sa neoplatí hlavne vtedy, ak viete, že spotreba farieb bude pri tlači vyššia.

Ako lacnejšiu verziu si môžete zvoliť kompatibilné atramentové kazety alebo plniace sady s atramentom, ktoré vám umožnia naplniť kazety v pohodlí domova aj v kancelárii. Nie je potrebná návšteva predajne a navyše aj ušetríte. Ich výhodou je, že si farbu doplníte vtedy, keď potrebujete, a to hneď niekoľkokrát po sebe. Plniace sady sú určené len pre atramentové tlačiarne.

Pri laserovej tlačiarni

Pri laserových tlačiarňach to funguje podobne ako pri atramentových, ibaže sa ako náplň kupujú tonerové kazety. Originálne tonery sú v tomto prípade takisto drahšou záležitosťou, ale k dispozícii je aj iné riešenie. Aké sú možnosti laserových lacných tonerov?

Výhodné a lacné tonery pre laserovú tlačiareň

Staviť môžete na kompatibilné laserové tonery. Mnohým používateľom sa tento druh osvedčil a sú s ním veľmi spokojní. Výkon a kvalita je porovnateľná s originálom a ich hlavnou výhodou je flexibilita a kompatibilnosť s rôznymi tlačiarenskými technológiami. Vďaka tomu sa nemusíte báť, že by nepasovali do vašej tlačiarne. Okrem toho spĺňajú požiadavky aj pri tlači fotiek a plagátov. Čo sa týka ceny – tá je omnoho lacnejšia, ušetriť môžete až do výšky 60%.

Základom dobrej tlače je kvalitný a výkonný toner. Nemusí byť vždy pravda, že čo je drahšie alebo originálne, je lepšie. Dbajte preto na spoľahlivosť a kvalitu a ak siahnete po kompatibiloch od overených predajcov, dokážete ušetriť peknú čiastku.

Scroll To Top