Free songs
Home / Cestovanie / Krásy Stredného Považia
Krásy Stredného Považia

Krásy Stredného Považia

Zahraničným turistom, ale aj samotným Slovákom neustále predsúvame krásy Tatier a Bratislavy, avšak to nie je všetko, čo môžeme nájsť v malebnom Slovensku. Poďte sa s nami vybrať spoznávať krásy Stredného Považia, ktoré sa pýšia na malebnej rieke Váh. Čo takého nájdeme na Strednom Považí? Čo sa vám oplatí aspoň raz v živote vidieť a pokochať sa jeho krásami?

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad

Malebný Trenčiansky hrad

Vari ešte nepoznáte krásy tohto hradu týčiaceho sa na strmom vápencovom brale? Prišli ste o veľa. Trenčania sa môžu hrdo pýšiť na krásny hrad, ktorý prezentuje ich mesto. Ako každý hrad na Slovensku aj Trenčiansky hrad si prešiel niekoľkými požiarmi, avšak musíme povedať, že napriek toľkému veku je zachovalý. Čo poviete? Ani vrásky nemá.

Viete o tom, že história hradného brala siaha až do čias Rímskej ríše? Určite ste počuli o nápise, ktorý sa na ňom nachádza. Pochádza ešte z roku 179 n.l., ktorý tam vyryli vojaci rímskej légie na počesť víťazstva nad Germánmi blízko Laugarícia. Stojí to za to si to aspoň raz pozrieť. Viete čo vás môže ešte prilákať? Takzvaná studňa lásky. Ako malé dieťa ste určite počuli povesť o láske medzi Omarom a krásnou Fatimou, zajatkyňou slávneho Štefana Zápoľského z rodu Zápoľských. Na hrade nájdete veľa zaujímavostí – môžete si napríklad pozrieť okolie z Matúšovej veže. Nádherný výhľad. Baľte svoju rodinu a vyrazte sa pokochať krásami tohto nádherného hradu na Strednom Považí. História vás obalamutí!

Ďalšou krásou, ktorú by ste mali navštíviť sú prekrásne kúpele s liečivými prameňmi.

Kúpele ležiace na priehrade

Aké kúpele to máme na mysli? Predsa tie, ktoré ležia na mohutnej Nosickej priehrade neďaleko mesta Púchov. Hovoríme o najmladších kúpeloch Nimnica, ktoré v posledné roky rozkvitajú. Prekrásne prerobený park s nádherným jazierkom plných unikátnych rybičiek navodí príjemnú atmosféru. Nehovoríme ani o skvelom personále, ktorí vám vo všetkom vyhovie. Kvalitné procedúry, bohatí program a to ešte nie je všetko! Stačí ich len navštíviť. Spravte si predĺžený víkend v kúpeľoch Nimnica. Odídete odtiaľ veľmi spokojní!

Najužší kaňon na Slovensku

Neviete kde sa takýto kaňon nachádza? Na Strednom Považí neďaleko Považskej Bystrice sa nachádza krásna Manínska tiesňava, ktorá prilákala už mnoho turistov. Prečo nebyť medzi nimi? Nachádza sa tam Manínsky potok, ktorý zvierajú medzi seba mohutné skalné steny vysoké až 400 m. Ak prejdete ďalej, objavíte tam ďalšiu prírodnú krásu – Kostoleckú tiesňavu, ktorá je typická najmä tým, že sa v nej nachádza najväčší skalný previs na Slovensku. Len pre zaujímavosť, v Manínskej tiesňave sa máte možnosť aj ubytovať- nachádza sa tam totižto kemping. Ešte jedna perlička – každoročne cez leto sa tam stretáva miestny klub motorkárov. Neváhajte a poďte sa tam pozrieť. Prekrásna flóra a fauna vás chytí za srdce.

Scroll To Top