Free songs
Home / Komerčné články / Kameň, drevo a kov sú stále populárnejšie. Ako ich využiť?
Kameň, drevo a kov sú stále populárnejšie. Ako ich využiť?

Kameň, drevo a kov sú stále populárnejšie. Ako ich využiť?

Ľudia sa začínajú vracať k produktom, ktoré boli populárne v minulosti. Jedlo, móda, dizajn a aj bývanie. Na priemyselnú revolúciu si asi nikto z vás osobne pamätať nebude, no bola to doba plná pekných tehlových budov s veľkými oknami, ostrými tvarmi a čistým dizajnom. A práve tento trend si ľudia obľubujú čoraz viac. Žiadne prekvapenie, útulný minimalizmus bol vždy štýl, po ktorom túžilo množstvo ľudí. Aké sú jeho najvýraznejšie prvky?

screen-byt-in-tehlovy-obklad

Veľa svetla

Veľké okná = veľa svetla = veľký priestor. Čím viac svetla máte vo svojom príbytku, tým je opticky väčší. Aj preto je industriálny štýl niečo, čoho sa nemusíte báť ani v panelákových bytoch. Odostrite žalúzie, odhrňte závesy, vytiahnite rolety a pustite svetlo dnu.

Tehly nie sú chladné

Hoci tehly či tehlový obklad na stene evokujú, že nemáte omietku, nepôsobia vôbec chladno. Teda samozrejme, keď ich máte správne skombinované. Veľkou výhodou je, že je jedno, či si vyberiete červené, oranžové alebo rôznofarebné tehly, nikdy to nebude vyzerať zle.

Neutrálne farby a materiály

Tehly alebo kamenný obklad je vhodné kombinovať s neutrálnymi farbami – sivá, biela či šedá. Pozor, nemusíte sa báť, že to bude vyzerať neosobne či chladne. Pretože toto nie je koniec, ešte budete pridávať prvky, ktoré to všetko rozžiaria.

Kreatívny nábytok

Keď industriálny štýl, tak aj industriálny nábytok. Skúste nájsť alebo vyrobiť si stolík, ktorého podstavec bude z oceľového kusu motora alebo inej časti priemyselného stroja. Nebojte sa kombinácie oceľ a drevo či imitácia dreva. Bude to vyzerať naozaj skvele.

Doplnky, lampy, obrazy

Kovové doplnky v teplých medených ši mosadzných farbách dokážu veľmi pekne zútulniť takýto minimalistický štýl. Industriálne lampy vám jednak presvetlia bývanie, ale hlavne dodajú ten správny šmrnc. A ako zlatý klinec programu prichádzajú nadrozmerné plagáty či obrazy v pestrých farbách, ktoré sa dokonale hodia na steny.

Scroll To Top