Free songs
Home / Komerčné články / Ako filtrovať vodu, a tak zvýšiť jej kvalitu
Ako filtrovať vodu, a tak zvýšiť jej kvalitu

Ako filtrovať vodu, a tak zvýšiť jej kvalitu

Človek bez vody vydrží najviac 7-10 dní a aj to za ideálnych podmienok. V extrémnych situáciach ako blúdenie v púšti, je to oveľa menej. Voda je pre človeka veľmi dôležitá a rovnako aj jej kvalita, dávate si na nej záležať? Veľa ľudí pije vodu z vodovodu bez toho, aby sa zaujímalo o jej vlastnosti, kvalitu a chemické vlastnosti. Často sa stáva, že voda je tvrdá, nájdete v nej fyzické nečistoty a niekedy aj nebezpečné baktérie. Ako sa starať o vodu, aby sa vám toto nikdy nestalo?

shutterstock_130754510

Filtrujte vodu

Nainštalovať filter vody, môžete aj keď ste napojený na mestsky zdroj pitnej vody a aj vtedy, keď máte vlastnú studňu. Ten vodu zbavuje takmer všetkých fyzických nečistôt, niektoré dokážu zadržať častice veľké aj 1 mikrón, takéto filtre sú veľmi účinné. A čo zachytávajú? Väčšinou ide o fyzické nečistoty ako jemný piesok, kúsky hlinky či íl. Dôležité je však takéto filtre pravidelne meniť, lebo nie sú nesmrteľné. Keď to s používaním preženiete, môže sa stať, že do vody sa budú vyplavovať zachytené čiastočky z filtra.

Máte vlastnú studňu? Nič nepodceňujte

Keď máte vlastnú studňu, nemôžete nič nechať na náhodu. Pravidelné rozbory vody sú úplnou samozrejmosťou, nikdy neviete, kedy sa môže rozšíriť epidémia slintavky. Ale to nie je všetko, čo môžete urobiť. Úprava vody zo studne nie je žiadna veda, stačí k tomu pristupovať zodpovedne a nemusíte sa ničoho obávať. Ideálne je mať v studni UV lampu, ktorá zabíja baktérie bez toho, aby ste tam museli sypať nejakú chémiu. A aká filtrácia sa odporúča?

Reverzná osmóza

Reverzná osmóza je ideálny spôsob, ako prečistiť vodu zo studne bez toho, aby ste museli meniť jej chuť chémiou. Reverzná osmóza obsahuje membrány, ktoré neprepustia nič iné iba vodu. Všetko ostatné zachytávajú, a tak je voda prefiltrovaná veľmi ekologicky a zdraviu bezpečne. Tento spôsob zvyšovania kvality vody je populárny hlavne v západnej Európe.

Scroll To Top