Free songs
Home / Komerčné články / Jedálenský stôl a jeho výber
Jedálenský stôl a jeho výber

Jedálenský stôl a jeho výber

Vianoce už netrpezlivo búchajú na dvere. A my? Ešte len začíname rozmýšľať o tom, aké darčeky by sme mohli kúpiť. To, že sa tomu nevyhneme ani tento rok, je nezvratné – v telke už idú vianočné reklamy mobilných operátorov. Keď sa oprostíme od toho hmotného, dôležité je aj to, aby rodina bola spolu. A na to potrebujete jedálenský stôl, ktorý zvládne pohostiť hladné krky, ktoré sa zletia, aby sa spoločne najedli. Ako vybrať jedálenský stôl, aby ste mali dosť miesta aj pri štedrej večeri?

Jedálenský stôl

Jedálenský stôl

Aký materiál by mal mať jedálenský stôl

Na výber máte drevo, sklo alebo imitáciu dreva. Keď si zoberiete, že na stôl bežne pokladáte horúci hrniec či pekáč, imitácia dreva a ani sklo, nie sú najvhodnejším materiálom. Imitácia by mohla stratiť svoje vlastnosti a zdeformovať sa a sklo by zase mohlo prasknúť. Jasné, môžete dávať pod horúce hrnce podložku, no nie vždy na to človek myslí. Preto sa drevo javí ako jasný víťaz tohto súboja o najlepší materiál jedálenského stola.

Veľkosť stola

Veľkosť stola by ste mali vyberať podľa toho, či máte doma dosť miesta a aj podľa toho, koľko vás za ním sedáva. Máte menší byt a väčšinou ste traja, piati, jednoducho nepárny počet? Vyberte okrúhly stôl na jednej nohe. Tým dokážete ušetriť priestor a aj to, že všetci sedia za vrchstolom. Máte veľký byt? Nebojte sa kúpiť väčší obdĺžnikový stôl. A pre koľko osôb? Raz vás býva toľko, raz zase toľko? Vyberte si rozkladací stôl, ktorý môžete upraviť podľa momentálnej potreby. Myslite však na to, že každý z jedákov by mal mať pri stole minimálne 70 cm miesta.

Kúpiť set alebo stoličky zvlášť?

Gratulujem, práve ste položili miliónovú otázku. Diplomatická odpoveď, že každá možnosť má svoje pre a svoje proti, neobstojí. Záleží podľa vášho vkusu. Keď si kúpite jedálenský stôl a k nemu vyberiete rôzne stoličky, môže to byť zásah do čierneho. Dnes je to veľmi moderné. Drevený stôl a k nemu pestrofarebné stoličky, z ktorých je každá iná. Avšak, keď chcete mať jednotný vzhľad a nepovažujete sa za dobrého dizajnéra či estéta, siahnite radšej po sete, kde je stôl aj stoličky v rovnakom štýle.

Scroll To Top